| کد مطلب: ۱۰۷۷۸۰۶
لینک کوتاه کپی شد

ماجرای حضور «علی کوچولو» در جلسه مخبر

معاون اول رئیس جمهور روز دوشنبه جلسه ای با بیماران مبتلا به اوتیسم داشت.

ماجرای حضور «علی کوچولو» در جلسه مخبر

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از  جوان؛ در این جلسه که برای کودکان قدری کسل‌کننده و خسته‌کننده است، اما برای علی کوچولو که ساعتی را مشغول به پاره کردن کاغذها و دستمال‌های روی میز محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور در وسط سالن جلسات بود، قدری جالب بود، چون به گفته یکی از کارشناسان اوتیسم در این جلسه این موضوع برای علی کلیشه است و ممکن است حتی لباس‌های خودش را پاره کند.

به گزارش ایرنا، این نشست با تصویر علی کوچولو در کنار کاغذپاره‌ها در فضای مجازی بازتاب‌های زیادی داشته است که برخی این موضوع را به نوعی تمسخر علی کوچولو عنوان کردند و برخی حضور این کودک در جلسه رسمی با حضور معاون اول رئیس جمهور را نپسندیدند. اما مخبر هنگامی که مادر علی قصد بردن فرزندش بیرون از سالن را دارد مانع او می‌شود تا بتواند هرکاری که دوست دارد انجام دهد و در واقع جلسه رسمی را برای این کودک مبتلا به اوتیسم آزاد گذاشت تا فارغ از دغدغه به کار خود مشغول باشد.

در کنار واکنش‌های مطرح شده درباره این جلسه، انجمن اوتیسم روایتی جالب از این نشست منتشر کرد که خواندن آن خالی از لطف نیست: علی وسط جلسه با دکتر مخبر به هم ریخت، نمی‌تونست بشینه، مادرش بلند شد که علی رو از جلسه بیرون ببره، چون معمولا کسی حوصله این حالش رو نداره. علی ‎اوتیسم طیف شدیده و خیلی چیزا می‌تونه دلیل بی‌قراریش بشه. دکتر مخبر گفت اگه اذیت نمیشه باشه ما مشکلی نداریم، علی نشست و با خیال راحت دستمال‌ها رو پاره کرد، چیزی که این روزا آرومش می‌کنه. کوتاه بود، اما دیدن این حال علی، دیدن اتیسم از نزدیک، حتی استرس مادرش از نزدیک از همه حرفای دیگه بهتر و دقیق‌تر اتیسم رو معرفی کرد. امیدواریم صحبت‌هایی که کردیم و درخواست‌هایی که داشتیم عملی بشه و روزهای بهتری رو برای علی و علی‌های دیگه ببینیم.

همچنین اسماعیل رمضانی معاون ارتباطات دفتر معاون اول رئیس جمهور نیز در واکنش به خبر انتشار تصویر کودک اوتیسمی در توئیتر نوشت: علی کوچولو یک کودک اوتیسمی است که آزادانه اتاق جلسات رسمی معاون اول رئیس‌جمهور را به هم ریخت. او خودش اوایل جلسه رفت وسط سالن و از اول تا آخر جلسه همه کاغذ و دستمال‌ها را پاره کرد. دکتر مخبر هم اجازه نداد کسی جلویش را بگیرد. اصولا بسیاری از این کودکان قابل محدودیت نیستند.

معاون اول رئیس‌جمهور در این نشست با بیان اینکه غربالگری و شناسایی کودکان مبتلا به اوتیسم، کلیدی‌ترین اقدام برای جلوگیری از پیشرفت این بیماری در سنین بالاتر است، دستور تشکیل یک جلسه فوری جهت مساعدت و رفع چالش‌های این بیماری را صادر کرد.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار