| کد مطلب: ۶۰۰۶۱۶
لینک کوتاه کپی شد

نگرانی از وجود سه گسل فعال پایتخت/ بیش از ۷۰ هزار هکتار بافت ناپایدار در تهران وجود دارد

شهردار تهران با پرداختن به شرایط جغرافیایی پایتخت گفت: ۲۱ دستگاه امروز در کنار هم با ۱۹ کارکرد مختلف در ۱۱ نقطه و ۷ منطقه مختلف شهرداری فعال هستند تا تمرین امداد هوایی را که قطعا در مخاطرات از عوامل موثر بر سرعت امداد و نجات است، صورت دهند.

نگرانی از وجود سه گسل فعال پایتخت/  بیش از ۷۰ هزار هکتار بافت ناپایدار در تهران وجود دارد

آرمان ملی آنلاین ایلنانوشت، علیرضا زاکانی، شهردار تهران در سومین تمرین مشترک امداد هوایی کلانشهر تهران با سناریوی بحران زلزله، صحبت های خود را با گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان و به ویژه شهید دارابی که در حادثه آتش سوزی ساختمان ۱۵۳ جان خود را از دست داد، آغاز کرد.

وی گفت: ۲۱ دستگاه امروز در کنار هم با ۱۹ کارکرد مختلف در ۱۱ نقطه و ۷ منطقه مختلف شهرداری فعال هستند تا تمرین امداد هوایی را که قطعا در مخاطرات از عوامل موثر بر سرعت امداد و نجات است، صورت دهند.

شهردار پایتخت ادامه داد: امیدواریم این تمرین شرایط بهتری را برای ما هنگام مواجهه با بحران فراهم کند؛ اگرچه بهترین اقدام ایمن‌سازی بخش‌های مختلف شهر در برابر زلزله است.

وی در توضیح بیشتر افزود: بهترین آمادگی از بین بردن زمینه تهدید است، با ایمنی بخشیدن به ساختمان‌ها و ارتقا ایمنی، تهدید محدود می‌شود.

زاکانی با پرداخت به شرایط جغرافیایی پایتخت اظهار کرد: سه گسل فعال و بیش از ۷۰هزار هکتار بافت ناپایدار در سطح شهر تهران نگرانی بالقوه‌ای برای همه ماست که باید آمادگی های لازم را داشته باشیم.

شهردار تهران در مورد این تمرین اظهار کرد: این مانور با فرض زلزله ۷ ریشتری و رمز «یا حسین» آغاز شد.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار