خبـــــــر

کشف تريلي قاچاق ميلياردي

فرمانده انتظامي استان يزد از توقيف يکدستگاه تريلي کشنده اسکانيا قاچاق به ارزش 60 ميليارد ريال خبر داد. سردار عباسعلي بهداني‌فرد گفت: ماموران پليس امنيت عمومي هنگام گشت‌زني در محور کنارگــذر يزد به يکدستگاه تريلي کشنده اسکانيا مشکوک و دستور توقف آن را صادر کردند. وي اظهارداشت: با بررسي مدارک خودرو مشخص شد که تريلي داراي پلاک جعلي و قاچاق بوده که با هماهنگي مرجع قضائي خودرو توقيف و راننده آن نيز دستگير شد. فرمانده انتظامي يزد با بيان اينکه ارزش خودروي کشف شده توسط کارشناسان 60 ميليارد ريال برآورد شده است، خاطرنشان کرد: در اين زمينه پرونده تشکيل و براي ادامه مراحل قانوني به مراجع قضائي تحويل داده شد.

 

اعتراف به 23 فقره سرقت

فرمانـــده انتظامي استان تهران از دستگيري ســارق و اعتراف به 23 فقره سرقت در شهرستان ورامين و کشف اموال مسروقه خبر داد. سردار کيومرث عزيزي بيان داشت: در پي کسب خبري مبني بر سرقت منزل و مغازه موضوع در دستور کار ماموران پايگاه پليس آگاهي شهرستان ورامين قرار گرفت. وي افزود: ماموران پايگاه پليس آگاهي شهرستان ورامين با انجام اقدامات گسترده پليسي و اطلاعاتي و تعقيب و مراقبت شبانه‌روزي و هماهنگي قضائي سارق را شناسايي و طي عملياتي غافلگيرانه وي را دستگير که در ورود اوليه اموالي از قبيل لوازم خانگي، پوشاک، تنباکو، سيگار و... کشف شد. فرمانده انتظامي استان بيان داشت: متهم که فردي سابقه‌دار است طي تحقيقات پليسي و فني به 23فقره سرقت منزل و مغازه اعتراف و پس از تشکيل پرونده مقدماتي جهت سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شد. سردار عزيزي در پايان گفت: توجه شهروندان به توصيه‌ها و هشدارهاي پليس موجب ناکام‌ماندن سارقان و بزهکاران در رسيدن به اهداف پليدشان مي‌شود و از عموم مردم مي‌خواهيم تا در صورت مشاهده افراد مشکوک مراتب را از طريق شماره تلفن 110 با پليس در ميان بگذارند.

 

414 كيلو ترياک کشف شد

جانشين فرمانده انتظامي استان فارس از توقيف يكدستگاه تريلي و كشف 414 كيلوگرم ترياك با همكاري ماموران انتظامي شهرستان‌هاي مرودشت و فسا در استان خبر داد. سردار يوسف ملك‌زاده، اظهارداشت: ماموران پليس مبارزه با موادمخدر شهرستان فسا از خبري مبني بر تردد يكدستگاه تريلي حامل موادمخدر در محور مرودشت- سعادت‌شهر، مطلع و بلافاصله موضوع در دستور كار قرار گرفت. وي افزود: در اين راستا ماموران پليس مبارزه با موادمخدر شهرستان فسا با همكاري عوامل پليس مبارزه با موادمخدر شهرستان مرودشت به محور موردنظر اعزام شدند. سردار ملك‌زاده با بيان اينكه در اين خصوص تريلي موردنظر شناسايي و توقيف شد، گفت: در بازرسي از اين خودرو ‌414 كيلوگرم ترياك كه در زيربار شمش آهن جاسازي شده بود، كشف و در اين خصوص يك قاچاقچي موادمخدر نيز دستگير شد. جانشين فرمانده انتظامي استان فارس تاکيدكرد: مبارزه بي‌امان با موادمخدر به‌صورت وي‍ژه در دستور كار اين فرماندهي قرار دارد.

 

کشف 10 فقره سرقت تلفن‌همراه

ســـرکلانتر هفتم پليس پيشگيــــري پايتخت از دستگيري موبايل قاپ حرفه‌اي لحظاتي پس از سرقت خبر داد و گفــت: متهم به 10 فقره سرقت مشابه اعتراف کرد. سرهنگ امير هوشنگ اميري اظهارداشت: ماموران کلانتري 117 جواديه در پي افزايش سرقت تلفن‌همراه توسط موتورسواران به روش موبايل‌قاپي در محله جواديه گشت‌زني‌هاي هدفمند را افزايش دادند. وي با بيان اينکه ماموران حين گشت‌زني در اطراف پايانه جنوب موتورسيکلت 2 ترک را حين سرقت و موبايل‌قاپي مشاهده کردند، افزود: ماموران سريعا وارد عمل شده و در تعقيب و گريز سرنشين دستگير و راکب متواري که در بررسي اوليه از متهم يکدستگاه گوشي تلفن‌همراه سرقتي که لحظاتي قبل سرقت کرده بودند، کشف شد. سرکلانتر هفتم پليس پيشگيري تهران اضافه کرد: متهم 28 ساله در تحقيقات اوليه به جرم خود و سرقت تلفن‌همراه با همدستي متهم ديگر و 10 فقره سرقت مشابه معترف که مالباختگان شناسايي شدند. اميري با اشاره به سوابق متهم در اين خصوص و تحمل حبس در زندان خاطرنشان کرد: تحقيقات بيشتر براي کشف جرائم احتمالي متهم و دستگيري متهم متواري ادامه دارد.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه