کد خبر : 136206 تاریخ : ۱۳۹۹ دوشنبه ۳۱ شهريور - 10:58
در مراسم تقدیر از یک میلیون رزمنده دوران دفاع مقدس انجام شد گزارش رییس ستاد کل نیروهای مسلح به فرمانده کل قوا رییس ستاد کل نیروهای مسلح در حضور فرمانده کل قوا از وضعیت نیر وهای مسلح و گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس گزارش داد .

آرمان ملی-سرلشکر محمدحسین باقری طی سخنانی در مراسم تجلیل از یک میلیون رزمنده هشت سال جنگ تحمیلی اظهار کرد: امروز ما مفتخریم چهلمین سالگرد دفاع مقدس که تضمین کننده شرافت ملت است را برگزار کنیم و از آن پاسداری کنیم و از هرگونه تحریف و انحراف محفوظش داریم.

وی با ارائه گزارشی در زمینه برنامه‌های گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس با شعار ما قوی هستیم، افزود: با تلاش همه مسئولان ۵۰۵ ستاد کشوری در سراسر ایران در این زمینه فعال هستند و از سوم خرداد تا پایان سال مقرر شده که برنامه‌های متنوعی برگزار شود و مجموعا بیش از ۲۶ هزار برنامه برای گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس تا پایان سال برگزار می‌شود.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: برگزاری فصلی شورای هماهنگی حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تا کنون ۴۱۷ جلسه را پشت سر گذاشته و نیز تعامل و همکاری نزدیک با شوراهای شهر و شهرداران برای ساخت موزه‌ها و یادمان‌های دفاع مقدس در حال انجام است.

باقری یادآور شد: در راستای صدبرابری کردن تولیدات فرهنگی به ویژه کتاب روند روبه رشدی داشته‌ایم و در سال ۹۷ از ۳ و نیم درصد تولیدات مرتبط با حوزه دفاع مقدس در سال ۹۸ به ۱۹ درصد رسیدیم.