کد خبر : 133941 تاریخ : ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۸ اسفند - 13:16
برگشت ۳۰ واگن مواد غذایی از مرز ترکمنستان/ مسئولان سردرگم و بلاتکلیف هستند/ وزارت صمت، تجارت کشور را نابود کرد رئیس اتاق بازرگانی ایران و تاجیکستان گفت: بدبختی ما از روزی شروع شد که وزارت بازرگانی را منحل و وزارت صمت را راه‌اندازی کردند. امروز وزارت صمت حوزه تجارت را نابود کرده است و سازمان توسعه تجارت هم اختیارات و توان لازم را ندارد.

آرمان ملی -به گزارش آرمان ملی به نقل از ایلنا محمدحسین روشنک در مورد وضعیت 30 واگن مواد غذایی که در هفته‌های اخیر در مرز ترکمنستان در وضعیت بلاتکلیف قرار داشت گفت: ‌متاسفانه این 30 واگن برگشت خوردند و به نظر می‌رسد که به دلیل ویروس کرونا مسئولان ما روحیه لازم برای پیگیری این موضوعات را ندارند و به عبارت دیگر بلاتکلیفی و سردرگمی مسئولان را شاهد هستیم.

وی ادامه داد: به هر حال اکثر کشورها با این موضوع درگیر هستند بنابراین ما نباید از کسب و کارها و اقتصاد غفلت کنیم و نیاز داریم تا چرخ اقتصاد بچرخد. مقصد صادارتی بسیاری از تولیدات ما در استان‌های خراسان، آسیای میانه است مثلا بسیاری از واحدهای تولیدکننده خمیر مایع آماده صادرات به این کشورها به ویژه قزاقستان هستند که آ‌ن نیازمند بسترسازی است.

رییس اتاق بازرگانی ایران و تاجیکستان اظهار داشت: مسئولان ما باید به دنبال تهیه پروتکلی باشند تا راهکاری برای ادامه صادرات اندیشیده شود که اگر این گونه باشد می‌توان صادرات را حداقل از طریق واگن ادامه داد.

وی تاکید کرد: این پروتکل باید از سوی وزارت بازرگانی تهیه می‌شد که متاسفانه ما این وزارت را نداریم و وزارت صمت هم این کار را انجام نمی‌دهد.

روشنک تصریح کرد: بدبختی ما از روزی شروع شد که وزارت بازرگانی را منحل و وزارت صمت را راه‌اندازی کردند. امروز وزارت صمت حوزه تجارت را نابود کرده است و سازمان توسعه تجارت هم اختیارات و توان لازم را ندارد.