کد خبر : 123655 تاریخ : ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۳ بهمن - 10:59
بازگشایی قطعه یک آزادراه شمال برای تردد آزمایشی با دستور رییس جمهوری امروز چهارشنبه (23 بهمن ماه) قطعه یک آزادراه تهران- شمال برای تردد آزمایشی باز می‌شود.

آرمان ملی - به گزارش آرمان ملی به نقل از ایلنا، امروز بیست و سوم بهمن ماه قطعه یک  آزادراه تهران- شمال به دستور رییس جمهور برای تردد آزمایشی مردم بازگشایی می‌شود.

هر چند که قرار بود این پروژه ملی در ایام دهه فجر به افتتاح برسد اما به دلیل رعایت همه اصول و استاندارها موعد افتتاح رسمی به اسفند ماه موکول شد بنابراین تا افتتاح رسمی روزانه چند ساعت مسیر برای تردد مردم باز خواهد شد.

طبق اعلام قبلی وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مستضعفان، نرخ عوارضی قطعه یک آزادراه شمال شناور خواهد بود و قیمت آن بسته به زمان و ساعت عبور فرق خواهد کرد.   

‌قطعه یک این آزاد‌راه حدفاصل تهران - دوآب شهرستانک به طول تقریبی 32 کیلومتر است؛ این منطقه از تقاطع بزرگراه آزادگان و بزرگراه شهید همت شروع و با عبور از مناطق کن، سولقان و امام زاده عقیل و تونل تالون و دره لانیز به سه راهی شهرستانک می‌رسد؛ این منطقه آزادراه موجب می‌شود قسمتی از راه فعلی که از طریق کرج می‌گذرد حذف شده و مسیر فعلی حدود 60 کیلومتر کوتاه‌تر شود و صرفه‌جویی قابل‌توجهی در مصرف سوخت، استهلاک و وقت رانندگان را به دنبال خواهد داشت‌.