انتخاب تاریخ:   /  /   
ویژه‌نامه سرداران دیار کرمان برلیان نت تعرفه
کد خبر: ۲۸۰۶۴۰ | تاریخ : ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - شماره: 639

خبــــر

پشت‌پرده غيب‌شدن سهميه‌هاي بنزين

اطلاعيه جديد شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي نشان مي‌دهد، غيب‌شدن سهميه‌ها در واقع مطلع‌نبودن مردم از پيمانه‌هايي بوده که اين شرکت براي سوخت‌گيري در نظر گرفته اما کسي را از آن مطلع نکرده است. به گزارش ايرنا، همزمان با سهميه‌بندي بنزين،‌ صاحبان خودروها با مراجعه به جايگاه‌هاي سوخت اعلام مي‌کردند که سهميه بنزين آنها در هر بار سوختگيري بيش از دو ليتر کم مي‌شود. همين امر سبب شد تا تصور کم‌فروشي جايگاه‌ها تقويت شود و متهم اول اين موضوع کارگران جايگاه‌هاي سوخت باشند. البته در اين زمينه بررسي‌هايي صورت گرفت که نشان مي‌داد،‌ جايگاه‌هاي سوخت کم‌فروشي ندارند اما همچنان کم‌شدن سهميه از کارت سوخت ادامه داشت. بعد از آن بود که شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي اعلام کرد دليل فرار سهميه‌هاي بنزين از کارت سوخت، رعايت‌نکردن سوخت‌گيري صحيح است زيرا افراد پيش از پايان روند سوختگيري،‌ کارت را از کارتخوان خارج مي‌کنند و به اين صورت شاهد کاهش يک تا چهار ليتري سهميه از کارت سوخت هستيم. با رعايت اين موارد نيز گره‌اي از اين مشکل باز نشد و همچنان اين سهميه‌ها بودند که به صورت عجيب‌و‌غريب غيب مي‌شدند. با بالا گرفتن اين موضوع،‌ حالا شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي اطلاعيه جديدي صادر کرده و پرده از راز غيب‌شدن سهميه‌هاي بنزين برداشته است. شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي در پي انتشار برخي شايعات در فضاي مجازي مبني بر کاهش سهميه سوخت هنگام سوختگيري اعلام کرده که طراحي سامانه هوشمند سوخت جهت جلوگيري از تخلف حاصل از بيرون‌کشيدن کارت در حين سوختگيري، بدين‌صورت است که با وارد کردن کارت در کارتخوان و مشخص‌شدن مقدار سهميه، با شروع سوختگيري، ابتدا 99/3 ليتر از سهميه کسر مي‌شود و شروع به سوخت‌گيري مي‌کند. پس از اتمام پيمانه اول، 99/3 ليتر ديگر از سهميه کم مي‌شود و مجددا سوخت‌گيري ادامه پيدا مي‌کند و اين فرايند به ‌صورت پيمانه پيمانه تا انتهاي سوخت‌گيري ادامه مي‌يابد. اگر در حين سوختگيري کارت از کارتخوان بيرون کشيده شود مقداري که باقيمانده 99/3 ليتر است از سهميه آن کارت کسر مي‌شود (براي مثال اگر دو ليتر سوخت‌گيري کرده است و کارت را بيرون بکشد 99/1 ليتر بيشتر از سهميه آن کارت کم مي‌شود) و اگر همان کارت، دوباره وارد همان کارتخوان شود، سهميه‌اي که بيشتر از ليتراژ برداشت‌ شده از نازل کم شده است، به کارت برگردانده مي‌شود. در اين اطلاعيه تاکيد شده که در صورت خارج‌کردن زودهنگام کارت سوخت از کارتخوان جايگاه، سوختگيري قطع مي‌شود و ليتراژ مذکور از سهميه کسر مي‌شود، ليکن صرفا به اندازه ليتراژ سوختگيري شده، هزينه محاسبه خواهد شد. اين اطلاعيه نشان مي دهد که غيب‌شدن سهميه‌ها در واقع عدم اطلاع مردم از پيمانه‌هايي بوده که شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي براي سوختگيري در نظر گرفته اما کسي را از آن مطلع نکرده است. براي جلوگيري از کم‌شدن سهميه‌ها افراد بايد در هنگام سوختگيري مضربي از عدد 99/3 را انتخاب کنند تا ميزان بنزين دريافتي با عدد کسر شده از کارت سوخت برابر باشد. به اين معنا که به جاي دريافت چهار ليتر بنزين،‌ همان عدد 99/3 را رعايت کنند. و يا به جاي آنکه هشت ليتر بنزين راهي باک خودروي خود کنند،‌ عدد 98/7 ليتر را در نظر بگيرند زيرا اگر اين عدد به 99/7 ليتر برسد، عملا 98/3 ليتر بنزين از سهميه آنها کسر خواهد شد.

هشدار درباره سوختي پرخطر

رئيس (اچ‌اس‌ايي) شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي، درباره خطرهاي مصرف ال‌پي‌جي به‌عنوان سوخت خودروها هشدار داد. به گزارش صدا‌و‌سيما، ايرج کلهري، گفت: لازم است هموطنان به منظور جلوگيري از خطرهاي احتمالي و حفظ سرمايه‌هاي مادي و معنوي خود، از نصب سيلندر گاز مايع يا همان ال‌پي‌جي به ‌صورت غيرمجاز و نيز مراجعه به مراکز غيرمجاز براي تبديل خودرو خود به ال‌پي‌جي جدا خودداري کنند. چرا که اين موضوع علاوه بر خطرات جاني و مالي براي خود فرد و خانواده او، پيامدهاي خسارت‌باري را به دنبال خواهد داشت.

 

نحوه اعطاي تسهيلات بانک توسعه تعاون

جهت تسهيل در ارائه خدمات تسهيلاتي به کشاورزان از منابع بند الف تبصره 18، بانک توسعه تعاون امکان ارائه تسهيلات جهت زمين‌هاي زراعي فاقد سند رسمي را فراهم آورد. به گزارش روابط‌عمومي بانک توسعه تعاون، کشاورزان متقاضي دريافت تسهيلات از منابع بند الف تبصره 18 که محل اجراي طرح آنها زمين زراعي فاقد سند رسمي است، مي‌توانند با ارائه مختصات زمين از اداره منابع طبيعي و ارائه جوابيه استعلام اداره ثبت اسناد و املاک مبني بر عدم معارض، نسبت به تکميل پرونده تسهيلاتي خود اقدام کنند.

 

نقش بانک رفاه در حوزه سلامت

بانک رفاه به‌منزله بانک سلامت‌محور، در ساخت، تجهيز و توسعه بيمارستان‌ها، مراکز درماني و پايگاه‌هاي اورژانس، در حيطه مسئوليت‌هاي اجتماعي، نقش بسزايي داشته است. مهم‌ترين بخش‌هاي مسئوليت‌هاي اجتماعي بانک رفاه کارگران را مي‌توان اينگونه خلاصه کرد: حمايت از نظام سلامت کشور، حمايت از حوزه آموزش و پرورش و دانش‌آموزان بي‌بضاعت، حمايت از صنعت، توليد و اشتغال، حمايت از جامعه، خانواده و افراد کم‌درآمد، حفاظت و مراقبت از محيط‌زيست، حمايت از فرهنگ، هنر، ورزش و اوقات فراغت و حمايت از ارزش هاي انقلاب و دفاع مقدس.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد