انتخاب تاریخ:   /  /   
ویژه‌نامه سرداران دیار کرمان برلیان نت تعرفه
خبرهای این صفحه پربیننده‌ترین خبرها
کد خبر: ۲۷۷۲۹۳ | تاریخ : ۱۳۹۸/۹/۱۱ - شماره: 602

کاندیداتوری یهویی دلواپسان برای مجلس!

آرمان ملي- مطهره شفيعي: تصور کردند ثبت نام گروهي آنها در روز اول ثبت نام سبب معطوف شدن توجهات به سمت آنها مي‌شود که البته درست بود اما اين توجه از زاويه‌اي ديگر انجام شد که آن هم تبديل شدن گمانه‌ها به واقعيت بود. ديروز جبهه مدافعان حريم انقلاب اسلامي تلويحا ليست انتخاباتي ارائه کرد و اسامي منتشر شده در اين ليست چهره‌هاي آشنايي بودند که هر يک از آنها در طي سال گذشته تاکنون سعي کردند با حاشيه‌سازي توجه ديگران را به سمت خود جلب کنند. در ادامه به بررسي برخي اسامي اين ليست و برنامه‌هاي آنها براي خودنمايي با هدف کانديداتوري در انتخابات مجلس يازدهم پرداخته مي‌شود.

رفيق احمدي‌نژاد زير سايه علي‌عسگري!

وحيد يامين‌پور از جمله افراد ليست است که بسياري با سوابق و اقدامات دلواپسانه او آشنا هستند. اين دانش آموخته و مدرس دانشگاه امام صادق همانند برخي ديگر از همفکرانش در زير سايه علي‌عسگري در صداوسيما فعاليت مي‌کند و عملکردش در اين جايگاه انتقادات زيادي به همراه داشته است. به عنوان نمونه او از فرصتي که در رسانه ملي در اختيار دارد براي طرح موضوعاتي استفاده مي‌کند که به نوعي تبليغ محسوب مي‌شود مانند برگزاري مناظره‌هايي که يک طرف آن يامين‌پور است و تبليغات زيادي براي آن مي‌شود مانند مرداد سال جاري که رجانيوز نوشت: «مصطفي خوش‌چشم و حميدرضا آصفي مهمان وحيد يامين‌پور در برنامه امشب ميدان انقلاب هستند تا جريان اعتماد به آمريکا را با نگاه به کودتا عليه مصدق و تحريم ظريف تحليل کنند.» که از تيتر «مناظره درباره نگاه مصدق و ظريف به آمريکا در برنامه يامين‌پور» استفاده کردند. مناظره‌هاي سال 88 دستاورد يامين‌پور بود و او صراحتا از احمدي‌نژاد حمايت مي‌کند چنانکه گفته بود: «دولت‌هاي هاشمي و اصلاحات، دولت ورشكسته را به احمدي‌نژاد تحويل دادند. احمدي‌نژاد با جسارت طرح هدفمندي يارانه‌ها را دركشور اجرا و ايران را از ورشكستگي نجات داد.» حمايت‌هاي صداوسيما از يامين‌پور ادامه دارد چنانکه مرداد سال جاري به عنوان عضو هيات انديشه‌ورز شبکه افق معرفي شد.

از کوي دانشگاه تا بهارستان؟

حسين ا...کرم نام ديگر اين ليست است که سوابق دلواپسانه او مشخص است. او داراي دو شخصيت سابق و فعلي است. دوره سابق ا...کرم در بر هم زدن تجمعات و اقدامات بدون مجوز بود که اين عملکرد در دولت اصلاحات بيش از هميشه عيان است. حسين ا...کرم به همراه حجت‌الاسلام پروازي، سردار نقدي، سردار ذوالقدر، عبدالحسين محتشم و... در سال 1370 اقدام به تاسيس انصار حزب‌ا... نمودند. ا...کرم در سال 89 يعني در دولت احمدي‌نژاد به عنوان وابسته نظامي ايران در يكي از كشورهاي منطقه بالکان برگزيده شد تا از جنجال آفريني در عرصه سياسي دور شود. فرارو نوشت: «ا...کرم يک آژانس مسافرتي هوايي به نام توکاتور در خيابان استاد نجات‌اللهي تهران دارد و برادرش را عضو هيات مديره آن كرده است» و مدت‌هاست خبري از مواضع دلواپسانه او نيست و حالاهم که خود را آماده ورود به مجلس مي‌کند.

ورود مداحان به پارلمان!

سعيد حداديان مداح دلواپس هم وارد گود ورود به مجلس شد. او در سال 94 هم بي‌تمايل براي ورود به مجلس نبود چنانکه نوشتند پيش از آن تهديد کرده بود در صورت ورود «مشايي» به مجلس، او هم در صندلي پشت سر او خواهد نشست اين بار گفته است: «در نهايت اگر آقايان به وحدت نرسند، مداحان فهرست جداگانه‌اي خواهند داد». سايت جهان‌نيوز هم خبري را با واسطه به نقل از اين مداح روي خروجي خود قرار داده است. در مرحله دوم انتخابات مجلس نهم هم در قامت يک حزب از 25 نامزد اصولگرايان و جبهه پايداري حمايت کردند. «مشرق» ارديبهشت ماه 91 نوشت هيات رزمندگان مسجد ارک با نام «جبهه نوسازي معنوي» از فهرستي 25 نفره حمايت کرده‌اند. فهرستي که از سوي «حسين ا...کرم» و «حاج حسين ارضي»، مداح معروف تهيه شده بود. سعيد حداديان، حسين سازور، محمود کريمي، محمدرضا طاهري، سيدمجيد بني‌فاطمه و برخي ديگر از مداحان تهراني به عنوان حاميان اين فهرست معرفي شده بودند. سال 84 هم نامه‌اي با نام 104 از جمله حداديان در حمايت از احمدي‌نژاد منتشر شد. جديدترين تبليغ انتخاباتي حداديان به برگزاري کلاس مداحي باز مي‌گردد تا شايد از اين طريق به کسب راي هم بپردازد. البته اين موضوعات گمانه‌زني‌هاي رسانه‌اي است. ميثم مطيعي هم مداحي است که نحوه مداحي و اشعارش با انتقادات زيادي همراه است. او سابقه کار سياسي همانند حداديان ندارد.

اشک و بغض‌ براي رسيدن به بهارستان!

سيدبشير حسيني هم در زير سايه علي‌عسگري کانديداي مجلس شده است. او سابقه صداوسيمايي دارد اما موضعش دلواپسانه است و از همان روز که به برنامه عصر جديد آمد مشخص بود هدف ديگري در سر دارد. اشک و بغض‌هايش در اين برنامه شايد حقيقي بود اما مي‌توان آن را نمايشي و تبليغي هم خواند. کليپي کوتاه از بشير حسيني که در برنامه تلويزيون اينترنتي آيو به نام زابيواکا در ايام جام جهاني فوتبال شرکت کرده بود، به تازگي جنجالي شده است. ويدئويي از بشير حسيني منتشر شد که مي‌گويد: «بذار يک چيز عجيب‌تر هم اين جا به شما بگم. همين نگاهي که از زمان فرويد جدي شد که فوتبال را اساسا از سنخ مقوله لذت جنسي مي‌بيند، ميگه چرا شما از فوتبال لذت مي‌بريد؟ همانطور که لذت جنسي لذت دارد، اين هم عين همان است، از همان جنس و همان سنخ است. آدم اول تعجب مي‌کند. مي‌گويد که چه جوري؟ بعد مي‌گويد يک مطالعه‌اي کردم. کشور‌هايي که آمار شهوت و مسائل جنسي در آن بالاتر است فوتبال بهتري دارند مثل برزيل. بعد آرژانتين...» در آن برنامه نيز علي انصاريان به ادعاي حسيني واکنش نشان داد و گفت پس چرا تايلند فوتبال خوبي ندارد؟ اين ويدئو با واکنش‌هاي زيادي در فضاي مجازي روبه‌رو شد. از چهره‌هاي جنجالي ديگر اين ليست مي‌توان به ياسر جبرئيلي، سيدمحمود نبويان، عليرضا پناهيان، بيژن نوباوه و... اشاره کرد.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد