انتخاب تاریخ:   /  /   
ویژه‌نامه سرداران دیار کرمان برلیان نت تعرفه
خبرهای این صفحه پربیننده‌ترین خبرها
کد خبر: ۲۶۹۸۶۳ | تاریخ : ۱۳۹۸/۶/۲۵ - شماره: 541

احضار ۱۱مديردرباره سيل

دادستان گلستان اعلام کرد

11مديراهمال كار حادثه سيل در دادگاه

استاندار گلستان: احضاريه‌ها براي بررسي عملکرد دستگاه‌هاي اجرايي درباره سيل بوده است

آرمان ملي- وحيد استرون: روز گذشته دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان گلستان از آغاز رسيدگي به اتهام يازده نفر از مديران اين استان در خصوص سيل بهار امسال خبر داد. حجت‌الاسلام سيدرضا سيدحسيني در اين باره اظهار کرد: اين مديران که اغلب از ادارات آب و گاز هستند احضار شده‌اند و پرونده در بازپرسي ويژه جرايم کارکنان دولت در حال رسيدگي است. دادستان گرگان تصريح کرد: آنچه که در صلاحيت مرکز استان است شامل اين افراد مي‌شود و اتهام ساير افراد که در صلاحيت مرکز استان نيست به تهران فرستاده شده است. اين اتفاق در حالي رخ داد که پيش‌تر و در چهارمين روز وقوع سيل در فروردين‌ماه امسال، اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس‌جمهور، مناف هاشمي، استاندار وقت گلستان را به دليل غيبت او در جريان سيل در اين استان برکنار کرد. رئيس سازمان مديريت بحران کشور نيز درباره علت‌هاي وقوع سيل در استان گلستان که بيش از 48 هزار ميليارد ريال خسارت و 8 کشته برجاي گذاشت، گفته است: پر شدن سدهاي گلستان و وشمگير، لايروبي نکردن مصب رودخانه‌ها و محدود بودن خروجي آب به سمت دريا از جمله علت‌هاي وقوع سيل در مناطق مسکوني است. پيش از اين نيز هادي هاشميان رئيس کل دادگستري گلستان در اين باره گفته بود: پس از فروکش کردن سيلاب مردم انتظار دارند با کساني که کوتاهي و يا اهمال‌کاري داشتند و مسبب حادثه سيلاب بودند برخورد شود؛ لذا مردم مطمئن باشند دستگاه قضايي با کساني که اهمال و کوتاهي آنها خسارت‌هاي سيل را افزايش داد، برخورد مي‌کند.

احضار نبود، براي توضيح بود

استاندار گلستان درباره انتشار اين خبر به «آرمان ملي» مي‌گويد: هيچ بازداشتي صورت نگرفته و احضاريه‌ها براي بررسي بخشي از عملکرد دستگاه‌هاي اجرايي استان مانند آب و گار و مسکن بوده است. هادي حق‌شناس با اشاره به اينکه هر احضاري نشانه خطايي از سوي مديران نيست، خاطرنشان کرد: تا آنجايي که من در جريان هستم تعدادي از مديران را براي پاره‌اي از توضيحات در خصوص سيل امسال احضار کرده‌اند و اين موضوع کاملا طبيعي است و دستگاه‌هاي نظارتي کشور به طور روزانه مديران استان‌ها را براي پاره‌اي از توضيحات احضار مي‌کنند و اتفاق خاصي در اين رابطه رخ نداده است. وي در ادامه مي‌افزايد: نمونه اين اتفاق را در موضوع گندم‌هاي گنبد نيز ديديم و آنها با وثيقه فقط 20 ميليون توماني آزاد شدند و موضوع در دست پيگيري قرار دارد. شايد چون موضوع سيل در ميان بوده و اين موضوع حساسيت برانگيز است، اين خبر در رسانه‌ها با واکنش همراه بوده و گرنه مديران براي توضيح عملکردشان، بخشنامه‌ها، اسنادي که امضا مي‌کنند هميشه در معرض رصد دستگاه‌هاي نظارتي هستند.

زندگي به حالت عادي برگشت

وي درباره آخرين وضعيت استان گلستان پس از فروکش کردن سيل نيز خاطرنشان کرد: کساني که به مناطق گميشان، گنبد، آق‌قلا و مينودشت سفر مي‌کنند، آثار سيل در کوچه‌ها اصلا وجود ندارد و بيش از 10 هزار و 700 واحد مسکوني تعمير و تحويل شهروندان داده شد و نزديک به چهار هزار و 800 واحد در حال ساخت و ساز است و اين موضوع توسط بنياد مسکن استان و پيمانکاران ادامه دارد. اميدواريم بخش عمده‌اي از اين واحدها پيش از شروع فصل زمستان تحويل مردم داده شود. 97 نقطه جاده‌هاي برش داده شده به خاطر سيل، بالغ بر 95 نقطه آن مثل روزهاي قبل از سيل بازسازي شدند و حالا تردد در آن جريان دارد. مراحل نخست خسارات کشاورزان سيل زده نيز پرداخت شده و زندگي و کسب و کار مردم در حالت عادي در اين استان جريان دارد.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد