انتخاب تاریخ:   /  /   
ویژه‌نامه سرداران دیار کرمان برلیان نت تعرفه
اخلاق
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
برنامه‌ریزی برای رسیدن به هدف
با برنامه‌ریزی زندگی كنیم
فرصت‌ها را دریابید
این رفتارها را هرگز انجام ندهید
آرامش درون شماست
کودکی با تجربه تربیت کنید
چرا کودکان اعتمادبه‌نفس ندارند؟
روش‌های مدیریت بین کار و زندگی
اهمیت برنامه‌ریزی در زندگی
مقابله با حسادت به موفقیت‌ دیگران
لحظه‌های موفق در تربیت فرزند
مهارت‌هایی برای استفاده بهتر از زمان
چند پیشنهاد ساده برای اوقات فراغت فرزندان
رفتارهایی که اعتماد‌به‌نفس کودک را خدشه‌دار می‌کند
عصبانیت را شكست دهیم
راه‌هایی برای غلبه بر شکست
توانایی کنار آمدن با مشکلات
چگونه به اهداف خود برسیم
با افراد عصبانی چگونه رفتار کنیم
مسئولیت‌هایی بر دوش کودکان
بهبود کیفیت در زندگی
موانع رسیدن به موفقیت
پیشرفت و رسیدن به هدف
چچرا در برنامه‌ریزی‌ها شكست می‌خوریم؟
چطور در خودمان اعتماد به نفس ایجاد کنیم؟
چطور به همه کارهایمان برسیم؟
انسان‌های شاد چه خصوصیاتی دارند؟
این کارها را کنار بگذارید
رابطه اعتماد به نفس و موفقیت
نکاتی که خوشبختی را از بین می‌برد
توانایی کنار آمدن با مشکلات
چطور کارهای همزمان‌ را مدیریت کنیم؟
نکاتی برای زندگی بهتر
طرز فکرمان را بهتر کنیم
چه چیزی‌هایی مانع موفقیت‌مان می‌شوند؟
روش‌های موثر برای کنترل عصبانیت
چگونه به هدفمان برسیم
نگاه مثبت داشته باشید
کودکی شاد تربیت کنیم
نکاتی درباه تردید در تصمیم گیری
چگونه شادتر باشیم
چگونه استرس را مدیریت کنیم؟
راه‌های رسیدن به موفقیت
چرا باید خودتان را تشویق نمایید؟
فراموش کردن رویداد‌های ناگوار
خوشبختی چگونه به دست می آید؟
پیگیری و پیشبرد اهداف
مشکلی به نام کمبود وقت
مفهوم شادی در زندگی
بیشتر
کد خبر: 89562 | تاریخ : ۱۳۹۸/۲/۱۹ - 11:40
چگونه به هدفمان برسیم

چگونه به هدفمان برسیم

آرمان- چگونه می‌توانیم به اهدافمان برسیم؟ دو چیز است که باعث ایجاد شکست یا موفقیت می‌شوند. اول: طرز فکر. دوم: رفتار. اگر به دلیل اینکه هدفهای شما خارج از دسترس قرار دارند، احساس ناامیدی‌ می‌کنید و با وجود تلاشهای بسیاری که انجام می‌دهید باز هم این حس را دارید که حتی یک قدم نیز به هدفتان نزدیک نشده‌اید، باید بدانید که شما تنها نیستید. خیلی‌های دیگر همچنین حسی دارند.بسیاری از مردم تلاش می‌کنند که به هدفشان برسند اما ناگهان در نیمه‌های راه، در رفتار و نگرش آنها تغییر ایجاد می‌شود و این مساله باعث دور شدن آنها از هدف می‌شود.

وقتی هدف بسیار بزرگی داشته باشیم، شروع می‌کنیم به بررسی توانایی‌های خودمان. حتی اگر به حد کافی هم توانایی داشته باشیم، شروع می‌کنیم به تردید پیدا کردن نسبت به خودمان. با خود می‌گوییم آیا واقعا رسیدن به این هدف برای من ممکن است؟در عوض، راهکارهایی هم که برای خودمان در نظر می‌گیریم، آنقدرها موثر و کارآمد نیستند. یکی از چیزهایی که مرتبا ما را از هدفمان دور می‌کند، حواس پرتی‌هایی ست که توسط اینترنت، تلویزیون یا موبایل برایمان ایجاد می‌شود و به راحتی تمرکز ما را از بین می‌برد.و البته یک ترس پنهان نیز عامل مهم دیگری ست که در وجود ما ایجاد می‌شود. این ترس عامل مهم و اساسی برای نرسیدن به هدف است. ترس از اینکه چه می‌شود اگر واقعا به هدفتان برسید؟ ترس از اینکه آیا زندگیتان باید تغییر کند؟ به طور کلی، نگرش و عادتهای ما، دو عامل مهم است که تعیین می‌کند آیا ما برای رسیدن به هدفمان، حرکتی می‌کنیم یا نه. این دو عامل یا منتج به موفقیت ما می‌شوند یا شکست.

موفق بودن محدود به زندگی کاری نمی‌‌شود. اهداف شخصی ما نیز بسیار مهم هستند، چرا که در نهایت، رسیدن به این هدف ها، باعث ایجاد اعتماد به نفس، خوشحالی و امید در ما می‌شود. این احساسات باعث ابراز وجود شما برای خودتان و هم برای اطرافیان می‌شود. حسی که بیان کننده این است که زندگی به سرانجامی رسیده است.

ممکن است آزار دهنده باشد وقتی که اطرافیان خود را می‌‌بینید که به هدف‌های خودشان رسیده اند اما شما با وجودی که تمام تلاش خود را کرده اید هنوز به موفقیتی دست نیافته اید. این مساله می‌تواند اعتماد به نفس ما را نشانه بگیرید و این احساس را ایجاد کند که ما به قدر کافی توانمند نیستیم. در نتیجه ما را به دور باطلی می‌اندازد که هرگز تمام شدنی نیست و آن هم تسلیم شدن در برابر سختی هاست.اما آیا کنجکاو نشده اید که چگونه می‌توان طور دیگری عمل کرد؟ آیا به ذهنتان نمی‌آید که شاید عادتهایی که آنها را انتخاب کرده اید، باعث شده اند شما را از رسیدن به هدف دور سازند؟در ادامه‌ مقاله، عادتهایی که باید تغییر کنند تا شما بتوانید به موفقیتی که لایق آن هستید برسید، فهرست شده اند:

طرز فکر خود را عوض کنید و از اینکه فقط مشکلات را ببینید دست بردارید. بسیاری از ما عادت به منفی بینی داریم. ماندن در وضعیت منفی، راحت تر از رفتن به حالت مثبت است. به خصوص وقتی همه چیز بر خلاف میل ما باشد و آنطور که می‌خواهیم پیش نرود. اما شما بایستی به مشکلات به عنوان چالش‌های جدید و فرصتهای تازه نگاه کنید به جای اینکه آنها را به‌عنوان مانع در نظر بگیرید.ساختن یک طرز فکر مثبت نگر، بسیار ضروری ست. مهم نیست چه مشکلاتی وجود دارند، هر چه باشند باید بتوانید آنها را به‌عنوان یک فرصت بنگرید. فرصتی برای رشد، و اگر اینگونه به مسائل نگاه کنید، احتمال اینکه به دام منفی نگری بیفتید بسیار کم می‌شود.

بدون شک داشتن یک نقشه‌ راه و طبق برنامه ریزی عمل کردن، بسیار مفید است. اما اگر فقط همین یک نقشه راه را داشته باشیم و محکم به آن بچسبیم، در واقع داریم پتانسیل پذیرش تغییرات را از بین می‌بریم. زندگی همیشه در یک مسیر مستقیم حرکت نمی‌کند. ما نمی‌توانیم پیش بینی کنیم فردا چه اتفاقی خواهد افتاد. گاهی مشکلاتی پیش می‌آیند که تمام برنامه‌ریزی‌های ما را از بین می‌برند و اگر بیش از حد وابسته به آن برنامه باشیم، انگیزه خود را برای ادامه دادن مسیر، از دست می‌دهیم. یک برنامه کلی داشته باشید و مطمئن باشید این برنامه قابل انعطاف است. به جای اینکه یک زمان طولانی را برای برنامه ریزی بگذارید، بهتر است قدم اول را بردارید.

هدف‌های کوتاه مدت تعیین کنید. انگیزه‌های ما، وقتی که روی اهداف بلند مدت تمرکز کنیم، کم رنگ می‌شوند و از دست می‌روند. اما بر عکس اگر روی هدف‌های کوتاه مدت تمرکز داشته باشیم، بیشتر می‌توانیم به خودمان انگیزه بدهیم.هدف‌های بزرگ را به هدف‌های کوچکتر تقسیم کنید تا به این صورت بتوانید با برداشتن گام‌های کوچک نیز، به موفقیت‌های خوبی برسید و انگیزه‌ خود را از دست ندهید. بدین منظور برای خودتان یک جایزه در نظر بگیرید هر بار که به یک هدف کوچک می‌رسید به خودتان جایزه بدهید.

یکبار بررسی کنید و از خود بپرسید دقیقا در روز چه مدت زمانی را برای دیدن تلویزیون، گشت زدن در اینترنت و بازی با موبایلتان هدر می‌دهید؟همه‌ ما به یک میزان ،زمان در شبانه روز دسترسی داریم.۲۴ ساعت. اما اینکه چگونه از این زمان استفاده کنیم، عاملی ست که، ما را یا به سوی موفقیت می‌برد یا شکست. با خودتان صادق باشید و کاملا آگاه باشید که دارید زمانتان را چطوری می‌گذرانید.ایجاد تغییر در نگرش، داشتن یک برنامه قابل انعطاف، داشتن انگیزه توسط کوچک کردن اهداف بزرگ، و داشتن تمرکز روی کاری که انجام می‌دهید بدون حواس پرتی ها، در بلند مدت باعث کمک کردن به شما برای دستیابی به هدف است.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.