انتخاب تاریخ:   /  /   
ویژه‌نامه سرداران دیار کرمان برلیان نت تعرفه
اخلاق
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
برنامه‌ریزی برای رسیدن به هدف
با برنامه‌ریزی زندگی كنیم
فرصت‌ها را دریابید
مقابله با حسادت به موفقیت‌ دیگران
مهارت‌هایی برای استفاده بهتر از زمان
توانایی کنار آمدن با مشکلات
این رفتارها را هرگز انجام ندهید
اهمیت برنامه‌ریزی در زندگی
آرامش درون شماست
چرا کودکان اعتمادبه‌نفس ندارند؟
لحظه‌های موفق در تربیت فرزند
چند پیشنهاد ساده برای اوقات فراغت فرزندان
رفتارهایی که اعتماد‌به‌نفس کودک را خدشه‌دار می‌کند
کودکی با تجربه تربیت کنید
عصبانیت را شكست دهیم
راه‌هایی برای غلبه بر شکست
با افراد عصبانی چگونه رفتار کنیم
مسئولیت‌هایی بر دوش کودکان
چطور در خودمان اعتماد به نفس ایجاد کنیم؟
انسان‌های شاد چه خصوصیاتی دارند؟
روش‌های مدیریت بین کار و زندگی
چطور به همه کارهایمان برسیم؟
چچرا در برنامه‌ریزی‌ها شكست می‌خوریم؟
رابطه اعتماد به نفس و موفقیت
این کارها را کنار بگذارید
نکاتی برای زندگی بهتر
نکاتی که خوشبختی را از بین می‌برد
بهبود کیفیت در زندگی
توانایی کنار آمدن با مشکلات
موانع رسیدن به موفقیت
پیشرفت و رسیدن به هدف
چطور کارهای همزمان‌ را مدیریت کنیم؟
چگونه به اهداف خود برسیم
طرز فکرمان را بهتر کنیم
چه چیزی‌هایی مانع موفقیت‌مان می‌شوند؟
چگونه به هدفمان برسیم
روش‌های موثر برای کنترل عصبانیت
نگاه مثبت داشته باشید
کودکی شاد تربیت کنیم
نکاتی درباه تردید در تصمیم گیری
چگونه شادتر باشیم
چگونه استرس را مدیریت کنیم؟
راه‌های رسیدن به موفقیت
چرا باید خودتان را تشویق نمایید؟
فراموش کردن رویداد‌های ناگوار
مفهوم شادی در زندگی
پیگیری و پیشبرد اهداف
مشکلی به نام کمبود وقت
خوشبختی چگونه به دست می آید؟
بیشتر
کد خبر: 84911 | تاریخ : ۱۳۹۷/۸/۱۴ - 15:49

اگر انگیزه‌ای ندارید، بخوانید

آرمان- باید بدانیم که انگیزه است که به زندگی ما رنگ می‌دهد و راه را به سوی اهداف مترقی و بالا هموار می‌کند. انگیزه سبب می‌شود ارزش عمر و وقت خود را بدانیم و از هدر رفت زمان و انرژی جلوگیری می‌کند.

چرا بی انگیزه اید؟

به طور طبیعی موقعیت‌هایی وجود دارد که در آن عاقلانه است عمیق‌ترین احساساتتان را از دیگران پنهان کنید، اما اگر این پنهانکاری احساسات روش زندگی تان شود از نظر هیجانی و روحی فردی خشک و بی روح می‌شوید و تنها و منزوی خواهید شد. درست آن است که انتخابی عمل کنید، یعنی احساسات تان را به افرادی که قابل اعتمادند بیان کنید.

باخود قرار بگذارید

هنگامی که احساس می‌کنید علاقه‌ای به انجام کاری یا کارهایی ندارید، به خود بگویید که اگر این بخش کتاب را خواندم یا این گزارش‌ها را تمام کردم، می‌روم بیرون قدم می‌زنم.

با انگیزه رفتار کنید

اگر بی حوصله اید و انگیزه کاری را ندارید، تصور کنید که سرشار از انگیزه اید. حسن این کار در این است که به محض شروع، آرام آرام احساس می‌کنید که شور و علاقه، حقیقتا در وجود شما زنده شده است.

تغییر زمان و مکان هدف ها

هدف‌های بزرگ و ویژه برای خود در نظر بگیرید. اهداف بزرگ‌تر نسبت به هدف‌های کوچک تر، انگیزه بیشتری در فرد به وجود می‌آورند. هدف بزرگ اثر بیشتر و عمیق تری دارد و می‌تواند منشأ انگیزه‌های قوی شود.

برنامه ریزی برای کارهای کوچک

یک کار کوچک را آغاز و به پایان برسانید؛ مثلا میز کارتان را تمیز کنید، یک قبض یا رسید را بپردازید و یا ظرف‌ها را بشویید. فقط نیاز به این دارید که کاری را آغاز کنید. وقتی این کار را تمام کردید احساس می‌کنید که آمادگی انجام کار‌های بعدی را هم پیدا کرده اید.

شروع از کارهای سخت و جدید

هنگامی که به کارهای روزمره خود فکر می‌کنیم به نوعی دچار نگرانی می‌شویم که چگونه این همه کار را انجام بدهیم. از سخت‌ترین کار شروع کنید. هنگامی که سخت‌ترین کار موجود در فهرست را شروع کرده و به پایان برسانید، احساس می‌کنید که بار سنگینی را از دوش تان برداشته اید.

یادآوری موفقیت ها

همواره به جای فکر کردن به شکست‌ها و ناکامی ها، موفقیت‌هایتان را به خاطر بسپارید. بهتر آن است که حتی با ذکر جزئیات آنها را یادداشت کنید؛ مراجعه به گذشته می‌تواند خاطرات خوبی را در شما زنده کند و انگیزه کار و تلاش را در وجود شما زنده نگه دارند.

چرا این کار را انجام می‌دهید؟

اگر نمی‌دانید که به چه دلیل می‌خواهید چنین کاری را انجام دهید یا اینکه دلیل کافی برای انجام آن ندارید، پس خاتمه دادن آن برای شما بسیار مشکل خواهد بود. کاری را برگزینید که دلیل قوی و کافی برای انجام آن داشته باشید.

یادداشت هدف ها

هدف و منظور خود را از انجام آن فعالیت بنویسید، سپس آن را روی دیوار، رایانه، یا آینه بچسبانید. با این کار در طول روز، مراحل انجام کار را مرور می‌کنید و این آگاهی تداوم کار را برای شما آسان‌تر می‌کند.

مثبت اندیش باشید

بیاموزید که بیشتر اوقات مثبت اندیش باشید و یاد بگیرید که افکار منفی را قبل از آنکه سد راه شما باشند، از سر بیرون کنید. ممکن است که همه نتوانیم همیشه مثبت اندیش باشیم، اما باور کنید که بیشتر ما می‌توانیم این حس را در خود تقویت کنیم و مطمئنا این کار نتیجه کار را بهتر می‌کند.

کمتر تلویزیون تماشا کنید

آیا زیاد تلویزیون تماشا می‌کنید و عمرتان را پای فضای مجازی خرج می‌کنید؟ تلاش کنید روی دیگر زندگی راببینید و که کمتر خود را درگیر اینترنت کنید. فعالیت‌های مورد علاقه خود را در زندگی واقعی دنبال کرده و با روش‌های خودتان انجام دهید.

تقسیم کارها به کارهای کوچک تر

وقتی پروژه بزرگی را در دست دارید، آن را به قسمت‌های کوچک تری تقسیم کنید، سپس روی نخستین بخش تمرکز کنید و فعالیت خود را آغاز کنید و وقتی این بخش تمام شد، بخش بعدی را آغاز کنید. دنبال کردن این روش نتیجه بخش است.

بالاتر از توان تان فکر کنید

آینده شما را توانایی‌ها و داشته‌های فعلی شما نمی‌سازد. توانایی‌های شما بیشتر از چیزی است که فکر می‌کنید. از تجربه‌ها کمک بگیرید و برای آینده برنامه ریزی کنید.

توانایی هایتان را پنهان نکنید

روشی که خودتان را معرفی می‌کنید، تاثیر زیادی در اینکه دیگران چطور شما را ارزیابی می‌کنند، دارد. افراط در تواضع بیشتر اوقات تاثیر مخربی دارد، اگر با تواضع نابجا خودتان را دست کم گرفتید از اینکه دیگران هم شما را نادیده بگیرند تعجب نکنید. نشان دادن توانایی‌ها و قابلیت‌ها به صورت معقول، آشکار سازی مهارت هایتان است. پس هیچ گاه خودتان را دست کم نگیرید.

ساعت خود را نگاه کنید

شما همه روز‌های دنیا را در اختیار ندارید. زندگی کوتاه است، بنابراین امروز را دریابید و کاری را که می‌خواهید انجام دهید. فردا هم کار‌های دیگری برای انجام دادن وجود دارد.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.