انتخاب تاریخ:   /  /   
ویژه‌نامه سرداران دیار کرمان برلیان نت تعرفه
اجتماعی
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
شناسایی ۱۳۷۲۱ بیمار جدید کرونایی/ ۴۸۳ نفر فوت کردند
دردهای «کول بُردن»/ از بی‌پولی بیشتر از کرونا می‌ترسیم!
سیر تا پیاز واکسن کرونا/ چند قدم مانده تا به زندگی عادی برگردیم؟
پرده‌برداری از پروژه‌ای که فقط بیماران ایرانی در آن مشارکت داشتند!
شناسایی ۱۳۰۵۳ بیمار جدید کرونایی/ ۴۷۵ نفر دیگر فوت شدند
زمان پایان محدودیت‌ شهرها منوط به تغییر وضعیت‌ است
محرز:‌ بازار سیاه داروهای کرونا مردم را سردرگم کرده است
قرنطینه جدی گرفته نشود، جان‌باختگان به ۱۰۰۰ نفر می‌رسند/ پرداخت کمک‌های معیشتی به مردم از هزینه بیماری کمتر است/ بسیاری از کشته‌شدگان در شهرهای شمالی غیربومی هستند
نزولی شدن آمار کرونا در ۴۱ شهر با اجرای محدودیت‌ها/ ۱۰۰ هزار تست‌ سریع کرونا تحویل وزارت بهداشت شد
محدودیت‌های جدید هنوز به کاهش ترددها منجر نشده است/ شرایط تهران متناسب با یک شهر کرونازده نیست
شناسایی ۱۳۲۶۰ بیمار جدید کووید۱۹/ جانباختن ۴۷۹ بیمار
منشایابی بوی نامطبوع در تهران با سناریوهای جدید/ نقش پررنگ وارونگی دما در انتشار بو
هشدارهای پلیس با آغاز محدودیت های جدید کرونایی
۱۳۴۲۱ ابتلا و ۴۸۰ فوتی جدید کرونا در کشور
فوت۴۳۱ بیمار کرونایی/ ۵۹۶ هزار و ۱۳۶ بیمار بهبود یافتند
افزایش ساعت کار مترو و اتوبوس تا ساعت ۲۲ از اول آذر
فوت ۴۵۳ بیمار کرونایی/ ۱۲۴۶۰ بیمار جدید شناسایی شدند
پاندمی مسابقه واکسن سازی کرونا/ سلامت روان مردم در گرداب «خبرخوش»
اعمال محدودیت های شدید از روز شنبه در پایتخت
تقاضای فرجام‌خواهی‌ در پرونده پدر رومینا اشرفی/ قوانین ما نه تنها اثر پیشگیرانه ندارد بلکه جرم‌زا هستند
شناسایی ۱۳۳۵۲ بیمار جدید کرونایی/ ۴۸۲ نفر فوت شدند
صف بیمه بیکاری در استان تهران طولانی شد/ سرگردانی ها بی نتیجه است
چه کسانی برای دریافت واکسن ایرانی کرونا انتخاب می‌شوند؟
قطاری برای کاهش شلوغی در مترو نداریم/ مردم زودتر کسب و کار خود را تعطیل کنند
وزارت بهداشت گرفتار حاشیه‌سازی‌ها نشود/ قربانی مواد مخدر هستیم
"رمدسیویر" بیمه شد
نحوه فعالیت دستگاه‌ها با اجرای محدودیت‌های جدید کرونایی از اول آذر
بیماران کرونا با ۱۰۰ میلیون تومان در نوبت بستری بیمارستان خصوصی
تأثیر ۵۱درصدی مهمانی‌های خانوادگی در شیوع کرونا/ تعیین جریمه برای ناقضین محدودیت‌ها
چرا ملک‌زاده از وزارت بهداشت رفتنی شد؟
تست های ۲۰ دقیقه ای کرونا؛بزودی / قرنطینه مبتلایان در هتلها و مسافرخانه ها
محدودیت تردد بین جاده‌ای در مراکز استان‌ها از ۱۰ صبح فردا
کرونا باز هم رکورد زد / ۱۳۰۵۳ ابتلا و ۴۸۶ فوتی جدید در کشور
عقیم سازی متجاهرین؛ تجاوز به فطری ترین حقوق بانوان
تولید واکسن کرونا به مرحله نهایی نزدیک شده است
همه چیز درباره واکسن کرونا "فایزر"/ امیدمان به واکسن داخلی باشد
۴۵۹ فوتی جدید کرونا در کشور / ۱۲۵۴۳ تن دیگر مبتلا شدند
تپش قلب بالا، افت فشار خون و سردردهای شدید در بیماران کرونایی/ ۵۰ درصد مبتلایان کم‌علامت یا بی‌علامت هستند/ بیمار زیر یک هفته نباید از قرنطینه خارج شود
تهران را تعطیل کنید/ به زودی آمار تلفات کرونا به هزار نفر می‌رسد
مسافرت بدون ارایه تست کرونا ممنوع می شود
شناسایی ۱۱هزار و ۲۰۳ بیمار جدید کرونایی/۴۵۲ نفر دیگر فوت شدند
کار و بار سکه سالن‌های غیرقانونی عقد در بحبوحه کرونا
تعیین سه سطح هشدار در کشور/ تعطیلی ها و ترددها چگونه خواهد بود
فوتی‌های روزانه کرونا تا دو هفته دیگر به ۸۰۰ نفر می‌رسد
شناسایی ۱۱هزار و ۷۳۷ بیمار جدید کرونایی/۴۶۱ نفر دیگر فوت شدند
«شیرین بیان» ضد کووید ۱۹ است/ ضرورت حضور نیروهای مسلح در مقابله با کرونا/ با اجرای طرح شهید سلیمانی،می‌توان کرونا را غیردولتی اداره کرد
"فشار به ظرفیت بیمارستانی" مرگ و میر کرونا را بالا می‌برد/ لزوم کنترل شرایط با کاهش ترددها
تصمیم به تعطیل کردن پایتخت نتیجه می دهد اگر ...
آغاز تزریق انسانی واکسن کرونای داخلی از خرداد سال آینده/ واکسن ساخت ایران حدود ۷ دلار است
بیشتر
کد خبر: 136585 | تاریخ : ۱۳۹۹/۷/۳۰ - 10:36
ابتلای ۳۰۰ نفر از کادر بیمارستان امام خمینی به کرونا تاکنون/ تامین وسایل حفاظتی هزینه سنگینی به بیمارستان‌ها تحمیل کرده‌ است

ابتلای ۳۰۰ نفر از کادر بیمارستان امام خمینی به کرونا تاکنون/ تامین وسایل حفاظتی هزینه سنگینی به بیمارستان‌ها تحمیل کرده‌ است

معاون درمان مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) با بیان اینکه تامین وسایل حفاظتی هزینه سنگینی به بیمارستان وارد کرده است، گفت: اگر دولت یا وزارت بهداشت بیمارستان‌ها را از نظر تامین اینگونه وسایل پشتیبانی کنند به بیمارستان کمک بسیار زیادی می‌شود.

آرمان ملی- «سید علی دهقان منشادی» معاون درمان مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: برای کادر درمان به ویژه افرادی که در بخش‌های کرونایی با بیماران مبتلا به کرونا به صورت مستقیم در ارتباط هستند، استفاده از تجهیزات محافظتی مانند ماسک و شیلد و گان برایشان آزاردهنده شده است، البته چاره‌ای نیست و ما باید آنها را هم از نظر روحی و هم مالی حمایت کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط سخت معیشتی که در حال حاضر در جامعه وجود دارد، این افراد نیز نیازمند حمایت هستند، البته کادر درمان در این مدت با وجود اینکه بیمارستان تحت فشار اقتصادی بوده است و آنطور که باید نتوانسته قدر زحمات پرسنل را بداند، به خوبی شرایط را درک کرده‌اند و در این مدت فشار بیش از حد به مسئولان بیمارستان نیاورده‌اند و همکاری خوبی با ما داشته‌اند. ما نیز تلاش کرده‌ایم تا بتوانیم هر چند اندک قدر زحمات این پرسنل را بدانیم و از وزیر بهداشت و مسئولان دولت نیز خواستاریم تا بیش از این پرسنل را از نظر مالی حمایت کنند، البته یک الی دو بار پاداش‌هایی برای پرسنل و کادر درمان در نظر گرفته شده، اما متاسفانه ادامه نداشت.

معاون درمان مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) همچنین درباره مشکلات تامین تجهیزات حفاظتی تصریح کرد: تامین تجهیزات حفاظتی مانند ماسک، مواد ضدعفونی کننده، دستکش و ... اگرچه نسبت به اوایل شروع بیماری در وضعیت بهتری قرار دارد، اما به هر حال بیمارستان‌ها به ویژه بیمارستان‌‌هایی مانند ما که دولتی و از نظر بودجه با مشکلاتی مواجه است، شرایط سخت دارند و اگر دولت و وزارت بهداشت بتوانند در این زمینه کمک بیشتری کرده و این وسایل را به رایگان در اختیار بیمارستان‌‌ها قرار دهند، بهتر است چراکه در حال حاضر ما این تجهیزات را می‌خریم و تامین این وسایل در این مدت هزینه سنگینی را به بیمارستان تحمیل کرده است.هزینه‌ای که تا پیش از این نبود و ما نمی‌توانیم این هزینه را تامین کنیم.

وی تصریح کرد: اگر دولت یا وزارت بهداشت بیمارستان‌ها را از نظر تامین اینگونه وسایل پشتیبانی کنند به بیمارستان کمک بسیار زیادی می‌شود، چراکه در بیمارستان ما به طور مثال بیش از هزار نفر از همکاران‌مان در حال فعالیت هستند که هر روز باید از تعداد زیادی ماسک و دستکش و ... استفاده کنند و همانطور که گفتم تامین تجهیزات حفاظتی هزینه بسیار سنگینی را به بیمارستان‌ها تحمیل کرده است.

به گفته دهقان منشادی با تمام مشکلاتی که در این خصوص وجود دارد، اما همکاران و پرسنل بیمارستانی از تمام توان خود برای درمان بیماران گذاشته‌اند و تا اینجا پیش آمده‌اند و ان‌شاءالله باز هم ادامه خواهند داد.

وی همچنین درباره همراهی و همکاری مردم در شکست زنجیره ابتلا گفت: اگر همراهی و همکاری مردم نباشد مسلما ویروس به کار خود ادامه می‌دهد. اگرچه مردم گاهی متاسفانه همراهی لازم را ندارند، اما باید به مردم نیز حق بدهیم. گاهی اوقات می‌توانیم بگوییم یک، دو یا سه ماه از خانه بیرون نیایید، اما نمی‌شود این رویه را برای طولانی مدت ادامه داد. مشاغلی هستند که به صورت روزمزد بوده و اگر این مشاغل تعطیل شوند زندگی  افراد مختل می‌شود. هشت ماه از شیوع بیماری گذشته و همچنان ادامه دارد و اگر قرار باشد همه چیز تعطیل باشد، اقتصاد تحت تاثیر قرار گرفته و خانواده با مشکل مواجه می‌شود. بنابراین نمی‌توانیم از مردم خیلی انتظار داشته باشیم که مدام در خانه بمانند.

معاون درمان مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: به هرحال باید با آموزش‌هایی که ارائه می‌شود، تمهیداتی اندیشید که مردم کارهای روزمره را با رعایت پروتکل‌ها انجام دهند من فکر می‌کنم مردم همکاری لازم را دارند، اما معتقدم باید اطلاع‌رسانی بیشتر انجام شود. البته موضوع دیگری که وجود دارد این است که متاسفانه دولت از نظر اقتصادی اوضاع خوبی ندارد و نمی‌تواند از مردم حمایت مالی داشته باشد، اما من شخصا مردم را خیلی شماتت نمی‌کنم، چراکه به هر حال زندگی باید جریان داشته باشد و نمی‌توانیم آن را در طولانی مدت تعطیل کنیم، چراکه جامعه بهم می‌ریزد. البته با توجه به اینکه در این مدت در هر خانواده‌ای یک فرد مبتلا به کرونا وجود داشته، استفاده از ماسک توسط مردم جدی‌تر شده است.

دهقان منشادی یادآور شد: این بیماری فقط مختص کشور ما نیست و در تمام دنیا شیوع بسیاری داشته است و برخی از افراد نیز در آن جوامع پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و این نشان دهنده این است که رعایت پروتکل‌ها از سوی مردم به این راحتی نیست که در تلویزیون اعلام کنیم و مردم از همان لحظه رعایت کنند، اما معتقدم در هشت ماه گذشته سطح آگاهی مردم بالاتر رفته است.

وی درباره ابتلای کادر درمان نیز گفت: در این ۸ ماه گذشته حدود ۳۰۰ نفر از پرسنل ۱۲۰۰ الی ۱۳۰۰ نفری ما مبتلا شده‌اند. ابتلای پرسنل ما نیز مانند جامعه است یعنی هر گاه شیوع و آمار بیماری در جامعه شدت گرفته است در بیمارستان نیز به همین میزان افزایش موارد ابتلا داشته‌ایم. به هر حال کارکنان بیمارستان بخشی از جامعه هستند و موج درگیری ما مشابه و موازی با موج درگیری جامعه با بیماری بوده است و فکر می‌کنم در همه بیمارستان‌ها نیز به همین صورت است. گریزی از این موضوع هم نیست و بخواهیم و چه نخواهیم پرسنل بیمارستان نیز درگیر این بیماری خواهند شد. البته نباید بیماری را خیلی بزرگ کرد و از آن ترسید، همانطور که در این ۸ ماه گذشته با وجود همه فشارها و تحریم‌هایی که در کشور وجود دارد، بسیار موفق‌تر از کشورهای ثروتمند دنیا بوده‌ایم.

معاون درمان مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در پاسخ به این سوال که آیا شما در بیمارستان با مشکل دستگاه اکسیژن‌ساز مواجه هستید؟ گفت: خوشبختانه ما حدود دو سال پیش دستگاه اکسیژن‌ساز را بازسازی و دستگاه‌های جدیدی نصب کردیم و در حال حاضر از نظر دستگاه مولد اکسیژن در بیمارستان امام خمینی با مشکل مواجه نیستیم.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.