انتخاب تاریخ:   /  /   
ویژه‌نامه سرداران دیار کرمان برلیان نت تعرفه
سیاسی
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
چرا از گذشته درس نمي‌گيريم؟
حضور عارف در ۱۴۰۰ اشتباه است
ایران ضربه سیاسی به برجام را تحمل نمی‌کند/ آمریکا شکست خورده است
گام‌های ملموس برای توقف سیاست‌های رژیم صهیونیستی برداشته شود
ظریف: راه‌حل ایران حاکمیت قانون، چندجانبه‌گرایی و پاسخگو بودن است
صاحبان مشاغل فاقد بیمه هم می‌توانند وام کرونا بگیرند
استعفای عارف و موسوی‌لاری دور از ذهن نبود/ دوره زمانی هیأت رئیسه قبلی تمام شده بود/ مردم دیگر حمایت از کاندیدای غیراصلاح‌طلب را از ما نمی‎‌پذیرند/ احتمال حضور عارف در انتخابات ۱۴۰۰
حداقل اعتراض و تحرکات را باید از بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی به انتظار نشست/ آیا به عواقب سیاست یک بام و دو هوا میان بازنشستگان توجه شده است؟
جلوی قیمت‌های کاذب در بازار مسکن را گرفتیم/ بازار اجاره به آرامش رسید
فکتورينگ، حلقه مفقوده‌ تامين مالي بنگاه‌هاي کشور
صداقت نخستين اصل اصلاحات
مشکلی در تامین ارز نداریم
دستور به وزیر اقتصاد برای تسهیل شرایط ورود شرکت‌های فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال به بورس
در برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی عقبگرد نخواهیم داشت/ بازگشت ۱۲ هزار میلیارد تومان به سیستم بانکی در جریان رسیدگی به پرونده گروه فلاحتیان
روح‌الله زم به اعدام محکوم شد
بازتاب استعفای عارف در جبهه اصلاحات
امنیت منطقه با اطاعت از آمریکا تامین نخواهد شد
دانیال زاده: به یکی از بانک‌ها ۲۴۰ میلیارد بدهکارم/ سال‌ها است در این مملکت خدمت می‌کنم
نبايد همه‌چيز را در چهارچوب دعواي سياسي برد
افزایش موارد بستریِ بدحال و جوانِ کرونا / زنگ خطر در تهران
تولید کاغذ در داخل کشور از اولویت‌های دولت است
سپاه در حوزه فناوری به خودروسازان کمک می‌کند/ به دنبال تصدی‌گری نیستیم
شناسایی ۳۶ فرد مرتبط با ترور سردار سلیمانی
شناسایی ۲۴۸۹ بیمار جدید کرونا در کشور/ ۱۴۴ بیمار جان باختند
۱۶۲ جان‌باخته کرونا در ۲۴ ساعت گذشته / خیز قابل توجه بیماری در تهران
سخنرانی ویدئوکنفرانسی ظریف در نشست فردای شورای امنیت سازمان ملل / توصیه می‌کنیم آمریکایی‌ها راهی را که رفته‌اند را دوباره امتحان نکنند
رییس قوه قضاییه: مبارزه با فساد دنبال می‌شود
ماسک زدن از ۱۵ تیر الزامی می‌شود/امروز وقت دعوای مجلس و دولت نیست
نمایندگان اجازه ندهند در مجلس یازدهم شبکه‌های چینش مدیران شکل بگیرد
مجلس یازدهم به دنبال فیلترینگ اینستاگرام نیست/ از بیرون حرف‌هایی را به اسم مجلس یازدهم به مردم قالب می‌کنند/ نظر یک نماینده به معنای دیدگاه کل مجلس نیست
محمدعلی نجفی تهدید نکرده است
عرضه صدها میلیون دلاری ارز در بازار/ تعادل به بازار ارز برمی‌گردد
مبارزه با فساد ادامه یابد
دستگاه قضایی بر اساس خوشایند و بدآمد دیگران عمل نمی‌کند
تاکید روحانی بر زمان‌بندی شفاف عرضه اوراق مالی برای جذب مشارکت فعالان اقتصادی
احزاب و انتخابات رياست‌جمهوري ۱۴۰۰
علل بي‌ثبات‌سازي اقتصاد
فقدان دولت مرکزي قدرتمند درعراق
فرعيات را رها کنيم و به ريشه‌ها بچسبيم
کرونا در کشور هر 13 دقیقه یک قربانی می‌گیرد/هر 33 ثانیه یک نفر مبتلا می شود
مسئولان اظهارات خود را با واقعيات جامعه تطبيق دهند
استعفای عارف در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان مطرح نشده است
قاضی خطاب به متهم: آزادی شما برای پرداخت حقوق کارکنان است
صفوی: سایه جنگ از کشور ما دور شده است
سکان اصلاح‌طلبان در دست نسل دوم
طبری: با دانیال‌زاده بر سر مبلغ ۱۵ و نیم میلیارد تومان توافق کردیم/ نماینده دادستان: بازپرس یکی از پرونده‌های مهم از سوی طبری اخراج شد
جریان اصلاحات برای بازتعریف هویت خود نیازمند گوشه‌نشینی نیست/ باید انتخابات‌مان را به تعریف جهانی‌ نزدیک کنیم/ بزرگ‌ترین عیب ما این است که خود را عاقل و دیگران را ناقص‌العقل می‌دانیم
کسانی که در محیط‌های عمومی از ماسک استفاده نمی‌کنند، جریمه شوند/ صدا وسیما و شهرداری‌ها در اطلاع‌رسانی کم‌کار شده‌اند/ نظام روان‌شناسی باید مداخله کند
چالش‌هاي پيش رو در ۱۴۰۰
بیشتر
کد خبر: 123334 | تاریخ : ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - 10:56
شهید سلیمانی هیچ وقت نمی‌خواست بین ایرانیان مرزی را به وجود بیاورد/ ایران برای همه است/ با یک جناح نمی‌شود کشور را اداره کرد
روحانی در جلسه هیئت دولت:

شهید سلیمانی هیچ وقت نمی‌خواست بین ایرانیان مرزی را به وجود بیاورد/ ایران برای همه است/ با یک جناح نمی‌شود کشور را اداره کرد

رئیس‌جمهور گفت: همه صاحبان یک سرزمین و نظام هستیم و منافع ما مشترک است می‌دانیم در کشوری زندگی می‌کنیم که سبک‌ها و سلیقه‌های مختلف حاکم است، ایران دارای یک رنگ و یه نام و یک سلیقه نیست باید به سلیقه‌ها و اندیشه ‌ها و راه‌های مردم احترام بگذاریم.

آرمان ملی - به گزارش آرمان ملی به نقل از ایلنا، حجت الاسلام روحانی رئیس‌جمهور در جلسه هیئت دولت عنوان کرد: درست است که شرایط بسیار سخت و ناگوار است اما امکان بوجود آمدن فرصت‌های بزرگ هم هست و باید در همه حوادث تلاش کنیم از این غم و اندوه و مشکلاتی که با آن مواجه شدیم فرصتی را به نفع منافع ملی بیافریم.

وی افزود: سردار عزیز ما از دست ما رفت امروز بعد از سوگواری به حقی که برایش داشتیم باید از این به بعد به فکر میراث شهید سلیمانی باشیم. او مرزبان ایران بود اما هیچ وقت نمی‌خواست بین ایرانیان مرزی را بوجود بیاورد.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: همه صاحبان یک سرزمین و نظام هستیم و منافع ما مشترک است می‌دانیم در کشوری زندگی می‌کنیم که سبک‌ها و سلیقه‌های مختلف حاکم است، ایران دارای یک رنگ و یه نام و یک سلیقه نیست باید به سلیقه‌ها و اندیشه ‌ها و راه‌های مردم احترام بگذاریم.

روحانی یادآور شد: همه ایرانی هستند، ایران برای همه است و این سرزمین به سلیقه و افکار خاصی مرتبط نیست ما در این شرایط احساس‌مان این است که جان هر فرد ایرانی جان همه ماست همانطور که قرآن آموخته از دست رفتن یک بی‌گناه به معنی از دست رفتن انسانیت است.

رئیس‌جمهور گفت: علت اینکه این حوادث قلب مردم ما را به درد آورد این است که این عروج‌ها بسیار مظلومانه بود؛ هم شهادت سردار سلیمانی مظلومانه بود، هم از دست رفتن جان عزیزان در کرمان مظلومانه بود و هم از دست رفتن جان عزیزان ما در پرواز مظلومانه بود و دل مردم را بی‌قرار کرده است. تقریبا هر سه حادثه برای کشور ما غیرمنتظره بود؛ البته ما می‌دانستیم آمریکا جنایتکار است اما فکر نمی‌کردیم در کشور دیگری مهمان آن کشور را که سردار بزرگ مبارزه با تروریسم بوده با موشک هدف قرار دهد. البته شهید سلیمانی همیشه نماد شهامت، شجاعت و شهادت بود. او معلوم بود مسیرش به شهادت است اما شهادت او از مسیر شهامت و شجاعتش عبور کرد.

وی ادامه داد:  از دست رفتن عزیزان ما در کرمان هم غیرمنتظره بود؛ کسی فکر نمی‌کرد در تشییع یک یار، عزیزانی که در غم آن عزیز آمدند به این زودی به او ملحق شوند و به جای اینکه دفن او را شاهد باشند خود او را در آسمان ببینند. اینکه یک هواپیمای مردم عزیز از ملیت‌های مختلف و ایرانی‌های عزیز هدف یک موشک به اشتباه قرار بگیرد این هم برای ما غیرمنتظره بود؛ فکر نمی‌کردیم چنین اتفاقی رخ دهد.  البته آنهایی که اشتباه کردند، همان‌هایی بودند که برای امنیت کشور تلاش می‌کنند. این اشتباه هم در فضای امنیتی رخ داده است.

روحانی افزود: ما باید در برابر این حوادث که سیل مردم سیستان و بلوچستان هم به آن اضافه شده آماده باشیم و با قامتی استوار بایستیم و جبران کنیم. همه اینها جبران‌هایی دارد که باید حساب شده باشد. شهادت سردار سلیمانی جبران دارد که در بخش نظامی این جبران صورت گرفت و نیروهای مسلح ما با موشک‌هایی که عین‌الاسد را زد اعلام کرد که ما در برابر آمریکا کوتاه نخواهیم آمد.

رئیس جمهور با بیان اینکه ما یک جبران بزرگ مد نظرمان است و آن این است که ملت‌های منطقه تلاش کنند آمریکا از این منطقه بروند، گفت: همانطور که عراق تلاش کرد دیگر کشورها هم این اقدام را بکنند. ممکن است که این هدف زود هنگام نباشد اما باید انجام شود.

وی با اشاره به جان باختن تعدادی از مردم در تشییع پیکر سردار سلیمانی تاکید کرد: درباره جان باختن عزیزانمان در کرمان هم باید پیگیری کنیم وعلی رغم زیادی جمعیت هم باید بررسی شود که چرا چنین اتفاقی افتاده است.

روحانی ادامه داد:‌ در حادثه هواپیما هم که ملت، دولت و نیروهای مسلح عزادار شدند ما هم عزادار هستی و به همراه خانواده‌های آنها ولی‌دم هستیم؛ جبران اول در حادثه هواپیمای اوکراینی صحبت صادقانه با مردم و شفاف صحبت کردن با آنها است.

وی افزود: درد مردم با صداقت حل می‌شود، اینکه تسلیت بگوییم خوب است اما زمانی داغ آنها کم می‌شود که ببینند مسئولیت پذیرفته‌ایم، اولین جبرانی که باید درباره هواپیما صورت بگیرد غیر از اینکه برای آنها مراسمی در خور و شایسته برگزار شود و با احترام با‌ آنها برخورد شود، این است که با پیگیری دقیق قضایی و با مشارکت نیروهای مسلح اقدام قضایی اقناع کننده برای افکار عمومی کشور و دنیا صورت بگیرد.

رئیس دولت دوازدهم با بیان اینکه قدم نهایی آن است که این حادثه دیگر قابل تکرار نباشد، آنقدر باید مقررات ما، نحوه چیدن سامانه‌های پدافند و آموزش‌ها باید ارتقاء یابد که دیگر قابل تکرار نباشد، گفت: با اینکه از بعد از جنگ کارهای بسیار انجام شده است اما برای جبران این حادثه باید کاری بشود که این کار دیگر قابل تکرار نباشد.

رئیس‌جمهور ادامه داد: نیروهای مسلح ما در این حادثه قدم اول را خوب برداشتند و تحقیق و بررسی و اعلام کردند. قدم‌های بعدی را هم باید بردارند. قدم‌های بعدی باید منجر به هماهنگی بیشتر شود. قدم بعدی تضعیف نیروهای مسلح نیست. خواهش می‌کنم از کسانی که از این حادثه متاثر هستند، جبران این حادثه این نیست که نیروهای مسلح را تضعیف کنیم. نیروهای مسلح را نیاز داریم. ممکن است اشتباهی رخ دهد. اما این قدم جبرانی برای این نیست که این نیروهایی که ما نیاز داریم، تضعیف شوند. تضعیف نادرست است. راه این است که با هماهنگی بیشتر نیروهای مسلح به گونه‌ای به مردم و جهان اطمینان دهند که قابل تکرار نخواهد بود.

روحانی گفت: یک جا خشم مردم به اوج می‌رسد مثل شهادت سردار سلیمانی، جایی دیگر داغ و حسرت مردم به اوج رسید مثل حادثه‌ای که در آن عزیزان از دست رفتند. همه آنچه باید به دست بیاید وحدت و انسجام ملی است. مسائل را جناحی نکنیم. نه موضوع شهادت سردار سلیمانی به جناح خاصی ربط دارد نه سقوط هواپیما. مسائل را حزبی و جناحی نکنیم. همه ما عزیزان خود را از دست دادیم، همه با هم هستیم. البته مردم می‌خواهند مطمئن شوند که مسئولان با آن‌ها با خلوص و صداقت و امانت سخن بگویند. اگر ما در بیان مسائل با در میان گذاشتن مسائل با مردم تأخیر داریم و لحن ما مناسب نیست، باید اصلاح کنیم.

وی افزود: توضیح دهند از وقتی که حادثه رخ داده تا وقتی که اعلام شده چه جلسات و بررسی‌هایی بوده و مردم بفهمند که نمی‌خواستند پنهان شود. حادثه باورکردنی نبود. در مخلیه آدم نمی‌آید. من به عنوان کسی که ۷ سال مسئول پدافند بودم این را می‌گویم در زمان جنگ و تاریخ ایران سابقه نداشته است. تصور آن هم سخت است. ما در عذرخواهی کردن در برابر ملت باید رک و شفاف باشیم. مردم ولی نعمت ما هستند و ما نوکر آن‌ها هستیم. نوکر در برابر آقا باید با صداقت و دقیق حرف بزند. مردم ما مطمئن باشند. عده‌ای که در خارج هر روز به مردم ظلم کردند در این حادثه هم آن‌ها فضا را ملتهب کردند.

رئیس‌جمهور گفت: آنکه مسئول میلیون‌ها رنج است و مردم را در فشار قرار داده، مسئول خون بچه‌های ما در جنگ‌ است. در زمان جنگ این آمریکا بود که پروازهای ما را به عراق گزارش می‌داد. ما یادمان نمی‌رود. شما مسئول خون بچه‌های ما هستید و قاتل صدها هزار نفری هستید که برای کشور خود دفاع کردند حالا شما برای مردم ما دلسوزی می‌‌کنید؟

روحانی گفت: به دنیا می‌گویم، ناامنی این منطقه به نفع کسی نیست به ضرر دنیا است. این را به مسئولانی که با آن‌ها صحبت کرده‌ام گفته‌ام. این ناامنی به ضرر آمریکا است. چرا ملت را تحریم کردید و چرا مردم یمن را بمباران می‌کنید؟ چرا نفت سوریه را غارت می‌کنید؟ چرا در لیبی دخالت می‌کنید؟ این ناامنی غیر قابل تحمل است. در ناامنی هر حادثه‌ای پیش می‌آید. چرا منطقه را ناامن کردید؟ راه جبران این حوادث انسجام و ایستادگی کل ملت ایران در برابر جنایتکاران واقعی است.

وی خطاب به همه کسانی که در انتخابات پیش رو نقش دارند، گفت: در برابر فشار حداکثری نیاز به انسجام و برادری حداکثری داریم.  وقتی عدم صلاحت یک فرد روشن است او را رد صلاحیت کنید. وقتی احتمال عدم صلاحیت کسی ضعیف است مردم را ناراحت نکنید. نگویید در برابر یک صندلی مجلس ۱۷۰۰ نفر کاندیدا هستند. این ۱۷۰۰ نفر از چند جناح هستند؟ این که انتخابات نمی‌شود. مردم تنوع می‌خواهند. در میدان انتخابات بگذارید همه احزاب و گروه‌ها شرکت کننند. با یک جناح نمی‌شود کشور را اداره کرد. اگر ۸۳ میلیون نفر متحد باشیم و یک نفر مخالف باید او را جذب کنیم یک نفر مخالف هم زیاد است. شما یک جمعیت زیاد را مخالف می‌کنید؟

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.