انتخاب تاریخ:   /  /   
ویژه‌نامه سرداران دیار کرمان برلیان نت
سیاسی
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
چشم انداز پیش روی مجلس/ مجلس دست احمدی نژادی هاست
علل و عوامل کاهش مشارکت
کارتن‌خواب‌ها را دریابیم
ابتلای دانشجوی خواجه نصیر به کرونا/ لغو مراسم اعتکاف منوط به تصمیم‌گیری نهاد رهبری در دانشگاه‌هاست/ مواد ضدعفونی رقیق شده دربرابر ویروس ناکارآمد است/ تست کرونای ۷ نفر در منطقه زلزله‌زده خوی منفی اعلام شد
مردم از سفررفتن خودداری کنند/ با گرم شدن هوا کرونا فروکش می کند
تحریم بر اراده مهندسان ما تاثیری نداشته است/ دشمن بداند مردم ما هرگز التماس نخواهند کرد
انتخابات مجلس و وعده‌های اصولگرایان
برای پاسخ به افزایش تقاضای کالاهای اساسی آماده‌ایم
شناسایی ۱۲۰ کانال کنترل کننده قیمت ارز
میزان مشارکت مردم در انتخابات مجلس قابل پیش‌بینی بود/ تلاش برای تحقق گفت‌وگوی ملی را رها نمی‌کنیم/ اصلاح طلبان نه اهل تحریم هستند نه عدم مشارکت
تخصیص ۵۳۰ میلیارد تومان به وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا
اصولگرایان و فهم دقیق منافع ملی
پیروز انتخابات مردم بزرگ ایران بودند نه یک جناح و حزب خاص/ مقابله با ویروس کرونا همکاری ملی و همت همگانی می‌طلبد
کلیات بودجه سال ۹۹ رد شد/ لایحه باید دوباره به دولت بازگردد
مسئولان خاطی باید محاکمه شوند/ چرا مسافران چینی را در زمان شیوع کرونا جابجا کردیم/ نام ایران به یکباره در زمره ۳ کشور آلوده قرار گرفت
رونا و مسئولیت حاکمیت
فوت ۵۰ نفر براثر کرونا در قم/ شهر باید قرنطینه شود/ پرستاران لباس مناسب قرنطینه ندارند/ هیچ یک از مراجع عظام مخالفتی با تعطیلی حرم نداشتند
مشارکت ۴۲/۵۷ درصدی در انتخابات/ تاثیر کرونا،حوادث آبان و هواپیمای اوکراینی بر میزان مشارکت
ایران پس از لیست سیاه FATF
جدول نهایی نتایج انتخابات مجلس یازدهم
برگزاری ۳۷ انتخابات در طول ۴۱ سال نشان‌دهنده اهتمام بی‌نظیر نظام اسلامی به مردم‌سالاری است
آیت الله یزدی منتخب مردم قم در مجلس خبرگان شد
مردم به رکن اصلی مردم‌سالاری اعتبار بخشیدند/دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا رعایت شود
هیچ یک از کروی پروازی کشورمان مبتلا به کرونا نیستند/ ترکیه، به ایرانی‌های مشکوک به کرونا اجازه ورود نمی‌دهد
مشکلات اقتصادی ریشه‌های غیر اقتصادی دارد/ نگرش‌ها را تغییر دهید
رئیس‌جمهور وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی را به مجلس معرفی کرد
آن‌ها که بهانه به دست آمریکا دادند، پاسخگو باشند
پیامدهای تصمیمات سیاسی در اقتصاد
صیانت از آرای مردم؛ اولین وظیفه مسئولان
پارسایی: جلوی بحرانی‌تر شدن شیوع کرونا در کشور گرفته شود
پروازهای چین عامل ورود کرونا به ایران نیست/ در حال حاضر تمام پروازها متوقف شده است
آخرین خبرها از نتایج شمارش آرا در حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور
نتیجه صحت انتخابات پس از جمع بندی گزارش‌ها اعلام می‌شود
مبادله با کشور حاضر در لیست سیاه FATF مبادله‌ای مساله‌ساز و مشکل‌ساز است/ مسئولیت زیان تحمیل شده به کشور را چه کسی به عهده خواهد گرفت؟
سودآوری به قیمت جانِ کارگران/ ۲۴ معدنکار از ابتدای پاییز به کام مرگ کشیده شدند
۹۸ درصد صندوق های آرای کشور آنلاین به هم متصل هستند/ وزیر کشور تلاش کند همه مراحل انتخابات سال ۱۴۰۰ کاملا الکترونیکی باشد
رهبر انقلاب: هر کسی به منافع ملی کشور علاقه‌مند است، در انتخابات شرکت می‌کند
برای مقابله با کرونا منابع ویژه اختصاص می‌دهیم
انتخابات با همه تفاوت‌ها و با همه ترجیح‌ها بهترین راه برای قوی کردن کشور است / دو کشور و یک رژیم حامی تروریسم مانع تمدید زمان ایران از سوی FATF شده‌اند
درخواست شفاهی افغانستان برای تعلیق پروازهای ایران/ تمام پروازهای کویت-ایران لغو شد/انجام پروازهای ایران به عراق فقط برای انتقال عراقی‌ها
موسوی: تحریم اخیر، چیزی جز ناکامی و شکست سیاست فشار حداکثری رژیم آمریکا نیست
همه امور و سرنوشت کشور را مردم یا به صورت مستقیم و یا به صورت غیرمستقیم تعیین می‌کنند
خاتمی: پایان انتخابات آغاز رفاقت میان کاندیداهاست
استارت آپ هاى سياسى
بانک مرکزی وایجاد فضای اعتماد
مجلس برای سرنوشت ما مهم است/ نگویید که چون هم حزبی‌های ما تایید نشدند هر کسی می‌خواهد به مجلس برود
تخلفات انتخاباتی و راهکارهای مقابله
حضور حداکثری در «انتخابات» آمریکا را به بن‌بست راهبردی خواهد برد
چرا انتخاب آرامش، چرا اولویت فرهنگ!
بیشتر
کد خبر: 123334 | تاریخ : ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - 10:56
شهید سلیمانی هیچ وقت نمی‌خواست بین ایرانیان مرزی را به وجود بیاورد/ ایران برای همه است/ با یک جناح نمی‌شود کشور را اداره کرد
روحانی در جلسه هیئت دولت:

شهید سلیمانی هیچ وقت نمی‌خواست بین ایرانیان مرزی را به وجود بیاورد/ ایران برای همه است/ با یک جناح نمی‌شود کشور را اداره کرد

رئیس‌جمهور گفت: همه صاحبان یک سرزمین و نظام هستیم و منافع ما مشترک است می‌دانیم در کشوری زندگی می‌کنیم که سبک‌ها و سلیقه‌های مختلف حاکم است، ایران دارای یک رنگ و یه نام و یک سلیقه نیست باید به سلیقه‌ها و اندیشه ‌ها و راه‌های مردم احترام بگذاریم.

آرمان ملی - به گزارش آرمان ملی به نقل از ایلنا، حجت الاسلام روحانی رئیس‌جمهور در جلسه هیئت دولت عنوان کرد: درست است که شرایط بسیار سخت و ناگوار است اما امکان بوجود آمدن فرصت‌های بزرگ هم هست و باید در همه حوادث تلاش کنیم از این غم و اندوه و مشکلاتی که با آن مواجه شدیم فرصتی را به نفع منافع ملی بیافریم.

وی افزود: سردار عزیز ما از دست ما رفت امروز بعد از سوگواری به حقی که برایش داشتیم باید از این به بعد به فکر میراث شهید سلیمانی باشیم. او مرزبان ایران بود اما هیچ وقت نمی‌خواست بین ایرانیان مرزی را بوجود بیاورد.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: همه صاحبان یک سرزمین و نظام هستیم و منافع ما مشترک است می‌دانیم در کشوری زندگی می‌کنیم که سبک‌ها و سلیقه‌های مختلف حاکم است، ایران دارای یک رنگ و یه نام و یک سلیقه نیست باید به سلیقه‌ها و اندیشه ‌ها و راه‌های مردم احترام بگذاریم.

روحانی یادآور شد: همه ایرانی هستند، ایران برای همه است و این سرزمین به سلیقه و افکار خاصی مرتبط نیست ما در این شرایط احساس‌مان این است که جان هر فرد ایرانی جان همه ماست همانطور که قرآن آموخته از دست رفتن یک بی‌گناه به معنی از دست رفتن انسانیت است.

رئیس‌جمهور گفت: علت اینکه این حوادث قلب مردم ما را به درد آورد این است که این عروج‌ها بسیار مظلومانه بود؛ هم شهادت سردار سلیمانی مظلومانه بود، هم از دست رفتن جان عزیزان در کرمان مظلومانه بود و هم از دست رفتن جان عزیزان ما در پرواز مظلومانه بود و دل مردم را بی‌قرار کرده است. تقریبا هر سه حادثه برای کشور ما غیرمنتظره بود؛ البته ما می‌دانستیم آمریکا جنایتکار است اما فکر نمی‌کردیم در کشور دیگری مهمان آن کشور را که سردار بزرگ مبارزه با تروریسم بوده با موشک هدف قرار دهد. البته شهید سلیمانی همیشه نماد شهامت، شجاعت و شهادت بود. او معلوم بود مسیرش به شهادت است اما شهادت او از مسیر شهامت و شجاعتش عبور کرد.

وی ادامه داد:  از دست رفتن عزیزان ما در کرمان هم غیرمنتظره بود؛ کسی فکر نمی‌کرد در تشییع یک یار، عزیزانی که در غم آن عزیز آمدند به این زودی به او ملحق شوند و به جای اینکه دفن او را شاهد باشند خود او را در آسمان ببینند. اینکه یک هواپیمای مردم عزیز از ملیت‌های مختلف و ایرانی‌های عزیز هدف یک موشک به اشتباه قرار بگیرد این هم برای ما غیرمنتظره بود؛ فکر نمی‌کردیم چنین اتفاقی رخ دهد.  البته آنهایی که اشتباه کردند، همان‌هایی بودند که برای امنیت کشور تلاش می‌کنند. این اشتباه هم در فضای امنیتی رخ داده است.

روحانی افزود: ما باید در برابر این حوادث که سیل مردم سیستان و بلوچستان هم به آن اضافه شده آماده باشیم و با قامتی استوار بایستیم و جبران کنیم. همه اینها جبران‌هایی دارد که باید حساب شده باشد. شهادت سردار سلیمانی جبران دارد که در بخش نظامی این جبران صورت گرفت و نیروهای مسلح ما با موشک‌هایی که عین‌الاسد را زد اعلام کرد که ما در برابر آمریکا کوتاه نخواهیم آمد.

رئیس جمهور با بیان اینکه ما یک جبران بزرگ مد نظرمان است و آن این است که ملت‌های منطقه تلاش کنند آمریکا از این منطقه بروند، گفت: همانطور که عراق تلاش کرد دیگر کشورها هم این اقدام را بکنند. ممکن است که این هدف زود هنگام نباشد اما باید انجام شود.

وی با اشاره به جان باختن تعدادی از مردم در تشییع پیکر سردار سلیمانی تاکید کرد: درباره جان باختن عزیزانمان در کرمان هم باید پیگیری کنیم وعلی رغم زیادی جمعیت هم باید بررسی شود که چرا چنین اتفاقی افتاده است.

روحانی ادامه داد:‌ در حادثه هواپیما هم که ملت، دولت و نیروهای مسلح عزادار شدند ما هم عزادار هستی و به همراه خانواده‌های آنها ولی‌دم هستیم؛ جبران اول در حادثه هواپیمای اوکراینی صحبت صادقانه با مردم و شفاف صحبت کردن با آنها است.

وی افزود: درد مردم با صداقت حل می‌شود، اینکه تسلیت بگوییم خوب است اما زمانی داغ آنها کم می‌شود که ببینند مسئولیت پذیرفته‌ایم، اولین جبرانی که باید درباره هواپیما صورت بگیرد غیر از اینکه برای آنها مراسمی در خور و شایسته برگزار شود و با احترام با‌ آنها برخورد شود، این است که با پیگیری دقیق قضایی و با مشارکت نیروهای مسلح اقدام قضایی اقناع کننده برای افکار عمومی کشور و دنیا صورت بگیرد.

رئیس دولت دوازدهم با بیان اینکه قدم نهایی آن است که این حادثه دیگر قابل تکرار نباشد، آنقدر باید مقررات ما، نحوه چیدن سامانه‌های پدافند و آموزش‌ها باید ارتقاء یابد که دیگر قابل تکرار نباشد، گفت: با اینکه از بعد از جنگ کارهای بسیار انجام شده است اما برای جبران این حادثه باید کاری بشود که این کار دیگر قابل تکرار نباشد.

رئیس‌جمهور ادامه داد: نیروهای مسلح ما در این حادثه قدم اول را خوب برداشتند و تحقیق و بررسی و اعلام کردند. قدم‌های بعدی را هم باید بردارند. قدم‌های بعدی باید منجر به هماهنگی بیشتر شود. قدم بعدی تضعیف نیروهای مسلح نیست. خواهش می‌کنم از کسانی که از این حادثه متاثر هستند، جبران این حادثه این نیست که نیروهای مسلح را تضعیف کنیم. نیروهای مسلح را نیاز داریم. ممکن است اشتباهی رخ دهد. اما این قدم جبرانی برای این نیست که این نیروهایی که ما نیاز داریم، تضعیف شوند. تضعیف نادرست است. راه این است که با هماهنگی بیشتر نیروهای مسلح به گونه‌ای به مردم و جهان اطمینان دهند که قابل تکرار نخواهد بود.

روحانی گفت: یک جا خشم مردم به اوج می‌رسد مثل شهادت سردار سلیمانی، جایی دیگر داغ و حسرت مردم به اوج رسید مثل حادثه‌ای که در آن عزیزان از دست رفتند. همه آنچه باید به دست بیاید وحدت و انسجام ملی است. مسائل را جناحی نکنیم. نه موضوع شهادت سردار سلیمانی به جناح خاصی ربط دارد نه سقوط هواپیما. مسائل را حزبی و جناحی نکنیم. همه ما عزیزان خود را از دست دادیم، همه با هم هستیم. البته مردم می‌خواهند مطمئن شوند که مسئولان با آن‌ها با خلوص و صداقت و امانت سخن بگویند. اگر ما در بیان مسائل با در میان گذاشتن مسائل با مردم تأخیر داریم و لحن ما مناسب نیست، باید اصلاح کنیم.

وی افزود: توضیح دهند از وقتی که حادثه رخ داده تا وقتی که اعلام شده چه جلسات و بررسی‌هایی بوده و مردم بفهمند که نمی‌خواستند پنهان شود. حادثه باورکردنی نبود. در مخلیه آدم نمی‌آید. من به عنوان کسی که ۷ سال مسئول پدافند بودم این را می‌گویم در زمان جنگ و تاریخ ایران سابقه نداشته است. تصور آن هم سخت است. ما در عذرخواهی کردن در برابر ملت باید رک و شفاف باشیم. مردم ولی نعمت ما هستند و ما نوکر آن‌ها هستیم. نوکر در برابر آقا باید با صداقت و دقیق حرف بزند. مردم ما مطمئن باشند. عده‌ای که در خارج هر روز به مردم ظلم کردند در این حادثه هم آن‌ها فضا را ملتهب کردند.

رئیس‌جمهور گفت: آنکه مسئول میلیون‌ها رنج است و مردم را در فشار قرار داده، مسئول خون بچه‌های ما در جنگ‌ است. در زمان جنگ این آمریکا بود که پروازهای ما را به عراق گزارش می‌داد. ما یادمان نمی‌رود. شما مسئول خون بچه‌های ما هستید و قاتل صدها هزار نفری هستید که برای کشور خود دفاع کردند حالا شما برای مردم ما دلسوزی می‌‌کنید؟

روحانی گفت: به دنیا می‌گویم، ناامنی این منطقه به نفع کسی نیست به ضرر دنیا است. این را به مسئولانی که با آن‌ها صحبت کرده‌ام گفته‌ام. این ناامنی به ضرر آمریکا است. چرا ملت را تحریم کردید و چرا مردم یمن را بمباران می‌کنید؟ چرا نفت سوریه را غارت می‌کنید؟ چرا در لیبی دخالت می‌کنید؟ این ناامنی غیر قابل تحمل است. در ناامنی هر حادثه‌ای پیش می‌آید. چرا منطقه را ناامن کردید؟ راه جبران این حوادث انسجام و ایستادگی کل ملت ایران در برابر جنایتکاران واقعی است.

وی خطاب به همه کسانی که در انتخابات پیش رو نقش دارند، گفت: در برابر فشار حداکثری نیاز به انسجام و برادری حداکثری داریم.  وقتی عدم صلاحت یک فرد روشن است او را رد صلاحیت کنید. وقتی احتمال عدم صلاحیت کسی ضعیف است مردم را ناراحت نکنید. نگویید در برابر یک صندلی مجلس ۱۷۰۰ نفر کاندیدا هستند. این ۱۷۰۰ نفر از چند جناح هستند؟ این که انتخابات نمی‌شود. مردم تنوع می‌خواهند. در میدان انتخابات بگذارید همه احزاب و گروه‌ها شرکت کننند. با یک جناح نمی‌شود کشور را اداره کرد. اگر ۸۳ میلیون نفر متحد باشیم و یک نفر مخالف باید او را جذب کنیم یک نفر مخالف هم زیاد است. شما یک جمعیت زیاد را مخالف می‌کنید؟

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.