انتخاب تاریخ:   /  /   
ویژه‌نامه سرداران دیار کرمان برلیان نت تعرفه
اخلاق
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
برنامه‌ریزی برای رسیدن به هدف
با برنامه‌ریزی زندگی كنیم
کودکی با تجربه تربیت کنید
این رفتارها را هرگز انجام ندهید
فرصت‌ها را دریابید
چرا کودکان اعتمادبه‌نفس ندارند؟
آرامش درون شماست
روش‌های مدیریت بین کار و زندگی
مهارت‌هایی برای استفاده بهتر از زمان
توانایی کنار آمدن با مشکلات
مقابله با حسادت به موفقیت‌ دیگران
اهمیت برنامه‌ریزی در زندگی
لحظه‌های موفق در تربیت فرزند
راه‌هایی برای غلبه بر شکست
با افراد عصبانی چگونه رفتار کنیم
رفتارهایی که اعتماد‌به‌نفس کودک را خدشه‌دار می‌کند
چند پیشنهاد ساده برای اوقات فراغت فرزندان
مسئولیت‌هایی بر دوش کودکان
بهبود کیفیت در زندگی
چچرا در برنامه‌ریزی‌ها شكست می‌خوریم؟
چطور در خودمان اعتماد به نفس ایجاد کنیم؟
چگونه به اهداف خود برسیم
موانع رسیدن به موفقیت
پیشرفت و رسیدن به هدف
نکاتی برای زندگی بهتر
رابطه اعتماد به نفس و موفقیت
نکاتی که خوشبختی را از بین می‌برد
انسان‌های شاد چه خصوصیاتی دارند؟
این کارها را کنار بگذارید
چگونه به هدفمان برسیم
نگاه مثبت داشته باشید
چگونه شادتر باشیم
چه چیزی‌هایی مانع موفقیت‌مان می‌شوند؟
راه‌های رسیدن به موفقیت
فراموش کردن رویداد‌های ناگوار
روش‌های موثر برای کنترل عصبانیت
مفهوم شادی در زندگی
کودکی شاد تربیت کنیم
چرا باید خودتان را تشویق نمایید؟
چطور کارهای همزمان‌ را مدیریت کنیم؟
خوشبختی چگونه به دست می آید؟
مشکلی به نام کمبود وقت
طرز فکرمان را بهتر کنیم
چطور به همه کارهایمان برسیم؟
چگونه استرس را مدیریت کنیم؟
نکاتی درباه تردید در تصمیم گیری
عصبانیت را شكست دهیم
توانایی کنار آمدن با مشکلات
پیگیری و پیشبرد اهداف
بیشتر
کد خبر: 110330 | تاریخ : ۱۳۹۸/۳/۲۲ - 12:33
توانایی کنار آمدن با مشکلات

توانایی کنار آمدن با مشکلات

آرمان- حقیقت این است که خوشبختی، نداشتن مشکل نیست، توانایی کنار آمدن با آنهاست. همیشه نگاهتان به چیزهایی باشد که دارید نه چیزهایی که از دست داده اید. آنچه اهمیت دارد این است که با چیزهایی که برایتان باقی مانده است چه می کنید.

درد، بخشی از رشد کردن است.گاهی اوقات زندگی به این دلیل درها را به روی‌تان می بندد که وقت جلورفتن است. به خودتان یادآور شوید که هیچ درد و غمی بی‌دلیل اتفاق نمی افتد. از چیزهایی که اذیت‌تان کرده درس بگیرید ولی هیچوقت این درس‌ها را فراموش نکنید. فقط بخاطر اینکه با مشکلات دست و پنجه نرم می کنید به معنی این نیست که شکست خورده‌اید. افتادن اتفاق‌های خوب زمان می برد. صبور باشید و مثبت فکر کنید. همه چیز درست خواهد شد؛ البته شاید این اتفاق زود نیفتد اما بالاخره می افتد.یادتان باشد که دو نوع درد وجود دارد: دردی که آسیب می زند و دردی که تغییرتان می دهد. هر دو این دردها به رشد شما کمک می کنند.

همه چیز در زندگی گذرا و موقتی است.هر وقت باران می آید، بالاخره بند می آید. هر وقت ضربه می خورید، بالاخره خوب می شوید. بعد از تاریکی همیشه روشنایی است هر روز صبح طلوع خورشید همین را می خواهد به شما بگوید اما معمولا یادتان می رود و در عوض فکر می کنید که شب همیشه باقی می ماند. اما اینطور نیست. هیچ چیز همیشگی نیست.پس اگر اوضاع زندگی خوب است از آن استفاده کنید چون همیشگی نیست. اگر اوضاع بد است، نگران نباشید چون این شرایط هم همیشه نمی ماند. فقط به این دلیل که در این لحظه زندگی‌تان سخت شده است به این معنی نیست که نمی توانید بخندید. فقط به این دلیل که چیزی اذیت‌تان می کند به این معنی نیست که نمی توانید لبخند بزنید. هر لحظه برای شما شروعی تازه و پایانی تازه است. هر لحظه فرصت جدیدی به شما داده می شود. فقط باید از این فرصت بهترین استفاده را بکنید.

نگران‌بودن و شکایت‌کردن چیزی را عوض نمی کند.آنهایی که بیشتر از بقیه شکایت می کنند، کمتر از بقیه کار انجام می دهند. همیشه بهتر است که سعی کنید کاری بزرگ انجام دهید و شکست بخورید تا اینکه هیچ کاری انجام ندهید و موفق شوید. زمانی همه چیز تمام می شود که کاری انجام ندهید و فقط شکایت کنید. اگر به چیزی باور دارید، تلاش کنید. اجازه ندهید سایه‌های گذشته، دریچه رو به آینده‌تان را تاریک کند. اینکه امروز را به شکایت‌کردن درمورد دیروز بگذرانید، آینده‌تان را روشن‌تر نمی کند. به جای آن دست به کار شوید. بگذارید درس‌هایی که گرفته‌اید زندگی‌تان را بهبود بخشند. تغییر ایجاد کنید و هیچوقت به عقب نگاه نکنید و صرف نظر از اتفاق‌هایی که در این راه طولانی می افتد، یادتان باشد که شادی و خوشبختی واقعی فقط زمانی می آید که دست از شکایت کردن بخاطر مشکلاتتان بردارید.

جای زخم‌های شما نشانه قدرتتان هستند.هیچ وقت بخاطر جای زخم‌هایی که زندگی روی‌تان گذاشته است خجالت نکشید. این جای زخم‌ها یعنی درد تمام شده و روی زخم‌تان بسته شده است. یعنی توانسته‌اید بر درد غلبه کنید، درسی بگیرید، قوی‌تر شوید و به جلو پیش روید. اجازه ندهید این زخم‌ها باعث شوند زندگی‌تان را با ترس سپری کنید. هیچوقت نمی توانید جای این زخم ها را از بین ببرید اما می توانید نگاه خودتان به آنها را تغییر دهید.

هر مشکل کوچک، قدمی رو به جلو است. صبرکردن در زندگی به معنی منتظر ماندن نیست؛ صبرکردن توانایی داشتن نگ