انتخاب تاریخ:   /  /   
ویژه‌نامه سرداران دیار کرمان برلیان نت تعرفه
اخلاق
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
برنامه‌ریزی برای رسیدن به هدف
با برنامه‌ریزی زندگی كنیم
فرصت‌ها را دریابید
این رفتارها را هرگز انجام ندهید
آرامش درون شماست
کودکی با تجربه تربیت کنید
چرا کودکان اعتمادبه‌نفس ندارند؟
روش‌های مدیریت بین کار و زندگی
اهمیت برنامه‌ریزی در زندگی
مقابله با حسادت به موفقیت‌ دیگران
لحظه‌های موفق در تربیت فرزند
مهارت‌هایی برای استفاده بهتر از زمان
چند پیشنهاد ساده برای اوقات فراغت فرزندان
رفتارهایی که اعتماد‌به‌نفس کودک را خدشه‌دار می‌کند
عصبانیت را شكست دهیم
راه‌هایی برای غلبه بر شکست
توانایی کنار آمدن با مشکلات
چگونه به اهداف خود برسیم
با افراد عصبانی چگونه رفتار کنیم
مسئولیت‌هایی بر دوش کودکان
بهبود کیفیت در زندگی
موانع رسیدن به موفقیت
پیشرفت و رسیدن به هدف
چچرا در برنامه‌ریزی‌ها شكست می‌خوریم؟
چطور در خودمان اعتماد به نفس ایجاد کنیم؟
چطور به همه کارهایمان برسیم؟
انسان‌های شاد چه خصوصیاتی دارند؟
این کارها را کنار بگذارید
رابطه اعتماد به نفس و موفقیت
نکاتی که خوشبختی را از بین می‌برد
توانایی کنار آمدن با مشکلات
چطور کارهای همزمان‌ را مدیریت کنیم؟
نکاتی برای زندگی بهتر
طرز فکرمان را بهتر کنیم
چه چیزی‌هایی مانع موفقیت‌مان می‌شوند؟
روش‌های موثر برای کنترل عصبانیت
چگونه به هدفمان برسیم
نگاه مثبت داشته باشید
کودکی شاد تربیت کنیم
نکاتی درباه تردید در تصمیم گیری
چگونه شادتر باشیم
چگونه استرس را مدیریت کنیم؟
راه‌های رسیدن به موفقیت
چرا باید خودتان را تشویق نمایید؟
فراموش کردن رویداد‌های ناگوار
خوشبختی چگونه به دست می آید؟
پیگیری و پیشبرد اهداف
مشکلی به نام کمبود وقت
مفهوم شادی در زندگی
بیشتر
کد خبر: 110206 | تاریخ : ۱۳۹۸/۳/۱۸ - 15:04
بهبود کیفیت در زندگی

بهبود کیفیت در زندگی

آرمان- کار کردن طولانی مدت بیش از حد ظرفیت، هر شخصی را خسته می‌کند و از پا می‌اندازد. شما اگر زمان‌هایی را برای استراحت و بازیابی قوای خود نداشته باشید بدنتان دچار آسیب خواهد شد و افت انرژی خواهد داشت. این اتفاق، روی همه جنبه‌های زندگی شما تاثیر دارد چه شخصی و چه کاری. اگر استراحت کافی داشته‌ باشید، حال خوبی دارید و از میزان انرژی بدنی کافی برخوردار هستید. این اولین گام برای بهبود کیفیت زندگی است.

صبح‌ها، زود بیدار شوید. زمانی که از خواب بیدار می‌شوید و از خانه خارج می‌شوید یا به سراغ کارهایتان می‌روید در واقع وارد جریان کار و زندگی می‌شوید. توصیه می‌شود اکثر کارهایی که نیاز به آمادگی ذهنی و تمرکز بالایی دارد را صبح زود انجام دهید زمانی که هنوز وارد جریان کارهای روزانه‌تان نشده‌اید و می‌توانید روی ذهن خود کنترل بیشتری داشته باشید.

باید با خودتان قرار بگذارید که تحت هر شرایطی، سلامتی‌تان از همه چیز مهم‌تر است. یعنی قبل از اینکه درگیر هر کار دیگری بشوید ابتدا باید به سلامتی خودتان اهمیت بدهید. این دو مورد را مد نظر داشته باشید:۱_ رژیم غذایی سالم۲_ ورزش روزانه.

همه‌ ما برنامه‌ریزی می‌کنیم اما موقع اجرا، درجا می‌زنیم. اما فراموش نکنید نوع برنامه‎ریزی در نوع اجرا بسیار مهم است. طوری برنامه ریزی کنید که با واقعیت‌ها جور در بیاید و قابل اجرا باشد.

اگر کمی‌ دقت کنید، خیلی از کارهایی که انجام می‌دهید در عمل هیچ‌سودی به حال شما ندارد. نه باعث پیشرفت شخصی می‌شوند و نه کمکی به ذهن می‌کنند و در نهایت نیز باعث بهبود کیفیت زندگی نمی‌گردند. زمان، بسیار ارزشمند است. زمان طلاست. نباید آن‌را بیهوده دور ریخت. هر زمانی‌که دچار تردید شدید آیا فلان کار ارزش انجام دادنش را دارد یا نه، بهتر است به اهداف کلی‌تان نگاهی بیندازید و ببینید آیا آن کار در راستای بهبود کیفیت زندگی شما هست یا نه.

به خاطر داشته باشید برای رسیدن به هر هدفی، قطعا نیاز دارید یکسری مهارت‌های جدیدی یاد بگیرید. در واقع آنچه شما را هدایت می‌کند که چه نوع مهارت جدیدی یاد بگیرید، اهداف شماست نه پیشنهاد دیگران یا چشم وهم‌چشمی. نبایستی مرتبا از این شاخه به آن شاخه بپرید و به کلاسهای مختلف بروید بلکه هر مهارتی را که قصد دارید یاد بگیرید بایستی در راستای هدف شما باشد وگرنه تمام عمرتان را باید از این کلاس به آن کلاس بروید. اگر کلاس بسیار مهمی‌ برای پیشبرد اهدافتان پیدا کردید، آن را از دست ندهید.

مطالعه کردن نه تنها خلاقیت شما را از بین نمی‌برد که باعث جرقه‌زدن ایده‌هایی در ذهن شما می‌شود. یک نکته‌ای که در مورد کتاب خواندن باید بدانید این است که همیشه نمی‌توان تمام ایده‌ها و کلمات و موضوعات کتاب را به خاطر داشت و حفظ کرد. هر گاه مشغول مطالعه‌ کتابی هستید بهتر است ببینید کدام یک از موضوعات و حرفهای کتاب در زندگی شخصی شما کاربرد مفید دارد، و سپس از همان‌ها استفاده نمایید. شاید اگر همین کتاب را چند سال دیگر بخوانید، موارد دیگری برایتان مهم خواهند بود که قبلا نبوده‌اند.

زمان به سرعت می‌گذرد طوری که وقت نمی‌کنیم کمی‌ در مورد خودمان تامل کنیم و تحلیل داشته باشیم. اما استفاده از نظرات دیگران می‌تواند به ما کمک کند. همچنین ارزیابی‌های شخصی خود از خود را نیز بایستی حتما در فهرست کارهای روزانه قرار دهیم. بهترین زمان برای ارزیابی، قبل از خوابیدن است. بررسی کنید ببینید طی آن روز، تا چه حد و چند گام پیش رفته‌اید. کجاها دچار ضعف در عملکرد بودید و کجاها خوب پیش رفتید. ارزیابی باید همیشگی باشد. نه تنها به‌طور روزانه، بلکه هر چند ماه یکبار نیز بایستی یک چنین ارزیابی را از کارهای خود داشته باشید تا با دید وسیع‌تری به نقاط قوت و ضعف خود پی ببرید.

ارزیابی را هم در زندگی شخصی و هم در زندگی کاری انجام دهید. پیدا کردن و حل نمودن مشکلات وقتی که کوچک هستند راحت‌تر است.گاهی نیز نیاز است برای حل مشکلات، در برنامه‌ریزی‌های خود تجدید نظر کنید. نگران نباشید. بهتر است دارای انعطاف کافی و قدرت پذیرش بالا باشید. مهم هدفهای شماست نه برنامه‌ها.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.