انتخاب تاریخ:   /  /   
ویژه‌نامه سرداران دیار کرمان برلیان نت تعرفه
اخلاق
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
برنامه‌ریزی برای رسیدن به هدف
با برنامه‌ریزی زندگی كنیم
فرصت‌ها را دریابید
این رفتارها را هرگز انجام ندهید
آرامش درون شماست
کودکی با تجربه تربیت کنید
چرا کودکان اعتمادبه‌نفس ندارند؟
روش‌های مدیریت بین کار و زندگی
اهمیت برنامه‌ریزی در زندگی
مقابله با حسادت به موفقیت‌ دیگران
لحظه‌های موفق در تربیت فرزند
مهارت‌هایی برای استفاده بهتر از زمان
چند پیشنهاد ساده برای اوقات فراغت فرزندان
رفتارهایی که اعتماد‌به‌نفس کودک را خدشه‌دار می‌کند
عصبانیت را شكست دهیم
راه‌هایی برای غلبه بر شکست
توانایی کنار آمدن با مشکلات
چگونه به اهداف خود برسیم
با افراد عصبانی چگونه رفتار کنیم
مسئولیت‌هایی بر دوش کودکان
بهبود کیفیت در زندگی
موانع رسیدن به موفقیت
پیشرفت و رسیدن به هدف
چچرا در برنامه‌ریزی‌ها شكست می‌خوریم؟
چطور در خودمان اعتماد به نفس ایجاد کنیم؟
چطور به همه کارهایمان برسیم؟
انسان‌های شاد چه خصوصیاتی دارند؟
این کارها را کنار بگذارید
رابطه اعتماد به نفس و موفقیت
نکاتی که خوشبختی را از بین می‌برد
توانایی کنار آمدن با مشکلات
چطور کارهای همزمان‌ را مدیریت کنیم؟
نکاتی برای زندگی بهتر
طرز فکرمان را بهتر کنیم
چه چیزی‌هایی مانع موفقیت‌مان می‌شوند؟
روش‌های موثر برای کنترل عصبانیت
چگونه به هدفمان برسیم
نگاه مثبت داشته باشید
کودکی شاد تربیت کنیم
نکاتی درباه تردید در تصمیم گیری
چگونه شادتر باشیم
چگونه استرس را مدیریت کنیم؟
راه‌های رسیدن به موفقیت
چرا باید خودتان را تشویق نمایید؟
فراموش کردن رویداد‌های ناگوار
خوشبختی چگونه به دست می آید؟
پیگیری و پیشبرد اهداف
مشکلی به نام کمبود وقت
مفهوم شادی در زندگی
بیشتر
کد خبر: 110097 | تاریخ : ۱۳۹۸/۳/۹ - 12:09
پیشرفت و رسیدن به هدف

پیشرفت و رسیدن به هدف

آرمان- همه ما دوست داریم به نقطه‌ای از زندگی برسیم که استعدادها، مهارت‌ها و توانایی‌های‌مان با نیازهای دنیای اطراف‌مان تطبیق داده شود. این در واقع تعریف از هدفی است که همه ما به دنبالش هستیم. اما در مسیر هدف نقطه ثابتی وجود ندارد که به آن جا برسیم و برای همیشه همانجا بمانیم. دنیا در حال تغییر است. ما آدم‌ها در حال تغییر هستیم. این جستجوی دائمی برای رسیدن به این نقطه است که باعث پیشرفت و رسیدن به هدف می‌شود.از نکات کلیدی زیر برای روشن کردن مسیر موفقیت خود استفاده کنید.

هیچوقت قدرت کنجکاوی را دست کم نگیرید. کنجکاوی همان دانستن و یاد گرفتن است که ذهنتان را روشن و پویا نگه می‌دارد.وقتی می‌پذیرید که چیزی را نمی‌دانید برای دانستن آن تمایل و اشتیاق پیدا می‌کنید و تمام تلاش‌تان را برای به دست آوردن آن به کار می‌برید.آدم‌های کنجکاو سوال می‌پرسند، به‌دنبال پاسخ می‌گردند و مسیرهای تازه‌ای را برای مشکلات قدیمی امتحان می‌کنند. آنها با رفتارهای‌شان به راحتی قابل تشخیص هستند. آنها یک مشکل را با دید تازه و ذهن باز بررسی می‌کنند و به یک راه‌حل خلاقانه و نوآورانه می‌رسند.آدم‌های کنجکاو همیشه به‌دنبال اطلاعات جدید هستند. همیشه آنها را در کتابخانه‌ها و کتابفروشی‌ها پیدا می‌کنید. آنها از مدیر، همسر، دوستان و یا همکارانشان درخواست بازخورد می‌کنند و همیشه سوالات عمیق و متفکرانه می‌پرسند.دنبال اطلاعات تازه باشید. منابع خود را در نظر بگیرید و آنها را گسترش دهید.

اگر انگیزه‌های شما خالصانه و صادقانه باشند پیشرفت را تجربه خواهید کرد در غیراینصورت هرگز به هدف نخواهید رسید.اعتبار واقعی از درون می‌آید. وقتی اعتماد به نفس شما با واکنش دیگران از بین نرود باعث ایجاد انگیزه معتبر و نتایج معتبر می‌شود.اعتماد به نفس خود را با تقویت شخصیت بالا ببرید. مهربان باشید. به جای گرفتن ببخشید. حتی به کسی که نمی‌تواند برای شما کاری انجام دهد اهمیت بدهید.از شما دعوت می‌کنم انگیزه‌های خود را بررسی کنید. مهم نیست در چه موقعیتی هستید اگر این کار را انجام ندهید زندگی خود را روی ستون‌های متزلزلی می‌سازید. پس از انتقاد کردن و کنترل نتایج پرهیز کنید. به جای اینکه درگیر یک نتیجه خاص شوید زندگی خود را با اهداف جداگانه‌ای در نظر بگیرید. وقتی به نتایج متفاوت فکر کنید هماهنگ با روحیات خود پیش می‌روید و این آرامش درونی شما را به هدف می‌رساند. هدف یک چیز بیرونی نیست بلکه چیزی است که در درون خود دارید.

اگر احساس می‌کنید در کار تمام وقت‌تان گیر افتاده‌اید، اگر احساس می‌کنید مهارت خاصی ندارید، بی‌تجربه هستید یا آموزش کافی ندیده اید پس در مسیر هدف ؛زندگی نمی‌کنید و یا هدفی در زندگی ندارید. چگونه این را تشخیص دهیم و بفهمیم که چه هدفی در زندگی داریم؟بخش‌های اصلی زندگی هر شخصی مختص خودش است و فقط خودش می‌تواند آنها را تعیین کند. از خودتان سوالات شخصی درباره زندگیتان بپرسید. به‌عنوان مثال: در بخش‌های اصلی زندگی‌ام چه کارهایی می‌کنم؟ آیا در برخی از آنها عالی هستم اما در برخی نقص‌هایی دارم؟به‌عنوان مثال شغل یکی از بخش‌های اصلی زندگی است که خیلی‌ها با آن درگیر هستند. اگر بخش اصلی زندگی شما نیز هست از خودتان بپرسید: من در چه کاری خوب هستم؟ استعدادها، مهارت‌ها و توانایی‌های خاص من چیست؟ چه کاری می‌خواهم انجام دهم؟چه مشکلی شما را آزار می‌دهد؟ چه فرصت‌ها، شغل‌ها و یا تفریح‌هایی دوست داشتید اما به آنها نرسیدید؟ واقعیت خود را در بخش‌های اصلی زندگی‌تان پیدا کنید تا بتوانید در یک مسیر هدف‌دار پیش بروید.

زمان یکی از باارزش‌ترین دارایی‌های ماست و آن را با انجام دادن کارهایی که ما را به جلو پیش نمی‌برد هدر می‌دهیم. چقدر وقت برای تماشای تلویزیون، پرسه‌زدن در فضای مجازی و پاسخ‌دادن به پیام‌ها می‌گذرانید؟ متاسفانه زمان زیادی را برای این سه کار بیهوده صرف می‌کنیم.اگر بخواهیم در جهت هدف زندگی کنیم و به اهداف‌مان برسیم باید این عادت‌های بی‌تاثیر را از زندگی خود حذف کنیم. در عوض در ساعت‌هایی که به آنها «ساعت قدرت» می‌گویند به خودتان انرژی و روحیه بدهید. هر روز صبح ۲۰ دقیقه ورزش کنید و ۲۰ دقیقه با صدای بلند مطالعه کنید.ما در دنیای الکترونیکی زندگی می‌کنیم که به سرعت نور حرکت می‌کند و ما فراموش می‌کنیم که چگونه تمرکز کنیم. زندگی هدفمند؛ یعنی هر روز صبح با هیجان از خواب بیدار شویم و از زمانی که پا روی زمین می‌گذاریم نمی‌توانیم برای تغییر در زندگی منتظر بمانیم. برای حل مشکلات، آوردن لبخند به چهره دیگران و پیدا کردن راه‌حل هیجان‌زده هستیم و شب‌ها با رضایت می‌خوابیم زیرا امروز روز پرباری داشتیم.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.