انتخاب تاریخ:   /  /   
ویژه‌نامه سرداران دیار کرمان برلیان نت تعرفه
اخلاق
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
برنامه‌ریزی برای رسیدن به هدف
با برنامه‌ریزی زندگی كنیم
فرصت‌ها را دریابید
روش‌های مدیریت بین کار و زندگی
این رفتارها را هرگز انجام ندهید
چرا کودکان اعتمادبه‌نفس ندارند؟
کودکی با تجربه تربیت کنید
آرامش درون شماست
اهمیت برنامه‌ریزی در زندگی
لحظه‌های موفق در تربیت فرزند
مقابله با حسادت به موفقیت‌ دیگران
توانایی کنار آمدن با مشکلات
مهارت‌هایی برای استفاده بهتر از زمان
رفتارهایی که اعتماد‌به‌نفس کودک را خدشه‌دار می‌کند
چند پیشنهاد ساده برای اوقات فراغت فرزندان
عصبانیت را شكست دهیم
بهبود کیفیت در زندگی
چگونه به اهداف خود برسیم
با افراد عصبانی چگونه رفتار کنیم
پیشرفت و رسیدن به هدف
راه‌هایی برای غلبه بر شکست
مسئولیت‌هایی بر دوش کودکان
موانع رسیدن به موفقیت
چچرا در برنامه‌ریزی‌ها شكست می‌خوریم؟
چطور در خودمان اعتماد به نفس ایجاد کنیم؟
چطور به همه کارهایمان برسیم؟
انسان‌های شاد چه خصوصیاتی دارند؟
این کارها را کنار بگذارید
نکاتی که خوشبختی را از بین می‌برد
رابطه اعتماد به نفس و موفقیت
نکاتی برای زندگی بهتر
توانایی کنار آمدن با مشکلات
چطور کارهای همزمان‌ را مدیریت کنیم؟
فراموش کردن رویداد‌های ناگوار
نگاه مثبت داشته باشید
چرا باید خودتان را تشویق نمایید؟
خوشبختی چگونه به دست می آید؟
مفهوم شادی در زندگی
چگونه استرس را مدیریت کنیم؟
راه‌های رسیدن به موفقیت
پیگیری و پیشبرد اهداف
چه چیزی‌هایی مانع موفقیت‌مان می‌شوند؟
کودکی شاد تربیت کنیم
مشکلی به نام کمبود وقت
چگونه شادتر باشیم
روش‌های موثر برای کنترل عصبانیت
طرز فکرمان را بهتر کنیم
چگونه به هدفمان برسیم
نکاتی درباه تردید در تصمیم گیری
بیشتر
کد خبر: 109883 | تاریخ : ۱۳۹۸/۲/۳۱ - 14:51
انسان‌های شاد چه خصوصیاتی دارند؟

انسان‌های شاد چه خصوصیاتی دارند؟

آرمان-اگر خودتان از جمله افراد شاد نباشید، احتمالا فرد شادی در اطراف خود پیدا می‌کنید. به این فکر کنید چقدر انسان‌های شاد را موفق می‌دانید و چرا. وقتی به طرز تفکر و رفتارهای آنها توجه کنید درمی یابید شما هم به‌طور شگفت‌انگیزی می‌توانید این عادات را در خود به وجود آورید. اکنون قصد داریم خصوصیات انسان‌های شاد را بیان کنیم و ببینیم چه رفتارهایی آنها را متمایز می‌کند.

بسیار مهربان و دلسوز هستند. شاید این خصوصیات کمی کلی به‌نظر برسد، اما انسان‌های شاد واقعاخوب و مهربان هستند. آنها در هر جمعی محبوبیت دارند و همه دلشان می‌خواهد با آنها وقت بگذرانند. این افراد بسیار متواضع، صمیمی، باملاحظه و کمک رسان هستند. اصلا حسود نیستند و وقت خود را با غر زدن و شایعه پراکنی تلف نمی‌کنند. آنها صبر بی‌پایانی دارند. این خصوصیات باعث می‌شود در آنها احساس خشنودی عمیقی ایجاد شود. انسان‌های خوب جو اجتماعی مثبتی به وجود می‌آورند که محیط را برای اطرافیانشان راحت می‌کند.

صداقت دارند.احساس شادی و خشنودی واقعی با دروغ همراه نیست. افرادی که مدام به خودشان دروغ می‌گویند اغلب به دیگران هم دروغ می‌گویند و از تجربه‌ ارتباط سالم بی‌نصیب خواهند ماند. برای داشتن صداقت، باید ذهنی آگاه داشته باشید. انسان‌های شاد خود را به خوبی می‌شناسند و از نشان دادن خود واقعی‌شان هیچ‌ابایی ندارند.

روحیه‌ همکاری دارند. موفقیت و پیروزی برای آنها بدون داشتن هم گروه، بی‌معناست. اینکه افرادی که در مسابقه‌ای پیروز می‌شوند اغلب در مورد کسانی که برای دست یابی به این موفقیت به آنها کمک کرده‌اند در سخنرانی‌هایشان صحبت می‌کنند، دلیل خاصی دارد و آن این است هیچ‌کسی نمی‌تواند به تنهایی در این مسیر قدم بگذارد و تصور اینکه تمام امتیازات را تنها یک نفر به دست آورده برای آنها ناخوشایند است. برای بیشتر افراد، برنده شدن یا به تنهایی در جایگاه برتر قرار گرفتن نشانه‌ نادیده گرفتن کمک‌های دیگران است. افرادی که زحمات دیگران را در نظر می‌گیرند و لذت موفقیت را با آنها تقسیم می‌کنند، زندگی شادتری دارند.

همواره لبخند دارند. لبخند زدن چه تاثیری روی خودتان و اطرافیانتان دارد؟ داشتن لبخند زیبا، از خصوصیات مشترک انسان‌های شاد است. میان لبخند زدن مقابل دوربین و لبخند زدن از روی شادی تفاوت قابل توجهی وجود دارد. همه می‌توانند بخندند و دندان‌هایشان را نشان دهند اما فقط افراد شاد با تمام وجود و انرژی لبخند می‌زنند. هیچ‌وقت خنده‌ واقعی نمی‌تواند مصنوعی باشد. وقتی شادی دیگران را ببینید، انگیزه‌ای برای شاد‌بودن خود خواهید داشت.

احساسات و افکار متعادلی دارند. افراد شاد جزئی‌ترین اتفاقات زندگی خود را جشن می‌گیرند. این رفتار منبعی شادی بخش در اختیار آنها قرار می‌دهد که خیلی از مردم از آن غافل هستند. انسان‌های شاد به خیلی از موارد بی‌اهمیت که برای خیلی‌ها آزاردهنده است توجه نمی‌کنند. آنها به خوبی می‌دانند چه چیزی ارزش دارد و از چه مواردی باید بگذرند. افراد شاد می‌توانند میان خوشی‌ها و ناخوشی‌های زندگی‌شان تعادل ایجاد کنند؛ در نتیجه باید با نگرش مثبت به زندگی، هر چالشی را به یک فرصت برای پیشرفت تبدیل نمایند.

در زمان حال زندگی می‌کنند. اهمیت دادن به تمام ثانیه‌های ارزشمندی که در حال گذر است، در ما احساس شادی به وجود می‌آورد. اگر زندگی در زمان حال این‌قدر ارزشمند است چرا برخی افراد بیشتر وقت خود را صرف فکر کردن درباره گذشته و آینده می‌کنند؟ افراد شاد از موقعیت خود رضایت دارند. آنها به زمان حال خود کاملا آگاه هستند و احساس خشنودی می‌کنند. این مساله به آنها امکان می‌دهد برخلاف دیگران که نسبت به هر چیزی وسواس دارند، موقعیت‌های شاد و خوش زندگی را دریابند. این بخش کوچکی از حضور قدرتمند و پرانرژی انسان‌های شاد در تمام موقعیت‌های زندگی است.

بی‌دلیل قضاوت نمی‌کنند. انسان‌های شاد به این درک رسیده‌اند زندگی مسیری طولانی برای یادگیری است و هر موقعیتی می‌تواند باعث ایجاد تغییراتی در ما شود. با این طرز تفکر، داشتن فکرهای منفی و حسادت ورزیدن به دیگران کاری بی‌معنا محسوب می‌شود. انسان‌های شاد می‌دانند هر فردی نقطه ضعف‌هایی دارد. این طرز تفکر، افراد شاد را نسبت به کسانی که همیشه در حال قضاوت دیگران هستند به هم‌نشین‌های صبورتر و بهتری تبدیل می‌کند.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.