انتخاب تاریخ:   /  /   
ویژه‌نامه سرداران دیار کرمان برلیان نت تعرفه
اخلاق
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
برنامه‌ریزی برای رسیدن به هدف
با برنامه‌ریزی زندگی كنیم
فرصت‌ها را دریابید
توانایی کنار آمدن با مشکلات
کودکی با تجربه تربیت کنید
اهمیت برنامه‌ریزی در زندگی
آرامش درون شماست
رفتارهایی که اعتماد‌به‌نفس کودک را خدشه‌دار می‌کند
روش‌های مدیریت بین کار و زندگی
چرا کودکان اعتمادبه‌نفس ندارند؟
مقابله با حسادت به موفقیت‌ دیگران
چند پیشنهاد ساده برای اوقات فراغت فرزندان
مهارت‌هایی برای استفاده بهتر از زمان
این رفتارها را هرگز انجام ندهید
مسئولیت‌هایی بر دوش کودکان
بهبود کیفیت در زندگی
چگونه به اهداف خود برسیم
عصبانیت را شكست دهیم
چطور به همه کارهایمان برسیم؟
نکاتی برای زندگی بهتر
با افراد عصبانی چگونه رفتار کنیم
نکاتی که خوشبختی را از بین می‌برد
توانایی کنار آمدن با مشکلات
موانع رسیدن به موفقیت
رابطه اعتماد به نفس و موفقیت
روش‌های موثر برای کنترل عصبانیت
نگاه مثبت داشته باشید
پیشرفت و رسیدن به هدف
کودکی شاد تربیت کنیم
چگونه استرس را مدیریت کنیم؟
چگونه به هدفمان برسیم
راه‌هایی برای غلبه بر شکست
چچرا در برنامه‌ریزی‌ها شكست می‌خوریم؟
لحظه‌های موفق در تربیت فرزند
نکاتی درباه تردید در تصمیم گیری
خوشبختی چگونه به دست می آید؟
انسان‌های شاد چه خصوصیاتی دارند؟
چه چیزی‌هایی مانع موفقیت‌مان می‌شوند؟
فراموش کردن رویداد‌های ناگوار
پیگیری و پیشبرد اهداف
راه‌های رسیدن به موفقیت
مفهوم شادی در زندگی
طرز فکرمان را بهتر کنیم
این کارها را کنار بگذارید
چرا باید خودتان را تشویق نمایید؟
چطور کارهای همزمان‌ را مدیریت کنیم؟
مشکلی به نام کمبود وقت
چطور در خودمان اعتماد به نفس ایجاد کنیم؟
چگونه شادتر باشیم
بیشتر
کد خبر: 109748 | تاریخ : ۱۳۹۸/۲/۲۶ - 13:39
توانایی کنار آمدن با مشکلات

توانایی کنار آمدن با مشکلات

آرمان- حقیقت این است که خوشبختی، نداشتن مشکل نیست، توانایی کنار آمدن با آنهاست. همیشه نگاهتان به چیزهایی باشد که دارید نه چیزهایی که از دست داده اید. آنچه اهمیت دارد این است که با چیزهایی که برایتان باقی مانده است چه می‌کنید.در زیر به نکاتی اشاره می‌کنیم که به شما در زمان سختی‌ها انگیزه می‌دهد:

درد ، بخشی از رشد کردن است.گاهی اوقات زندگی به این دلیل درها را به روی تان می‌بندد که وقت جلو رفتن است. به خودتان یادآور شوید که هیچ‌درد و غمی بی‌‌‌دلیل اتفاق نمی‌افتد. از چیزی‌هایی که اذیت‌تان کرده درس بگیرید ولی هیچوقت این درس‌ها را فراموش نکنید. فقط به‌خاطر اینکه با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنید به معنی این نیست که شکست خورده اید. افتادن اتفاق‌های خوب زمان می‌برد. صبور باشید و مثبت فکر کنید. همه چیز درست خواهد شد؛ البته شاید این اتفاق زود نیفتد اما بالاخره می‌افتد.یادتان باشد که دو نوع درد وجود دارد: دردی که آسیب می‌زند و دردی که تغییرتان می‌دهد. هر دو این دردها به رشد شما کمک می‌کنند.

همه چیز در زندگی گذ را و موقتی است.هر وقت باران می‌آید، بالاخره بند می‌آید. هر وقت ضربه می‌خورید، بالاخره خوب می‌شوید. بعد از تاریکی همیشه روشنایی است هر روز صبح طلوع خورشید همین را می‌خواهد به شما بگوید اما معمولا یادتان می‌رود و در عوض فکر می‌کنید که شب همیشه باقی می‌ماند. اما اینطور نیست. هیچ‌چیز همیشگی نیست.پس اگر اوضاع زندگی خوب است از آن استفاده کنید چون همیشگی نیست. اگر اوضاع بد است، نگران نباشید چون این شرایط هم همیشه نمی‌ماند. فقط به این دلیل که در این لحظه زندگی تان سخت شده است به این معنی نیست که نمی‌توانید بخندید. فقط به این دلیل که چیزی اذیت‌تان می‌کند به این معنی نیست که نمی‌توانید لبخند بزنید. هر لحظه برای شما شروعی تازه و پایانی تازه است. هر لحظه فرصت جدیدی به شما داده می‌شود. فقط باید از این فرصت بهترین استفاده را بکنید.

نگران‌بودن و شکایت کردن چیزی را عوض نمی‌کند.آنهایی که بیشتر از بقیه شکایت می‌کنند، کمتر از بقیه کار انجام می‌دهند. همیشه بهتر است که سعی کنید کاری بزرگ انجام دهید و شکست بخورید تا اینکه هیچ‌کاری انجام ندهید و موفق شوید. زمانی همه چیز تمام می‌شود که کاری انجام ندهید و فقط شکایت کنید. اگر به چیزی باور دارید، تلاش کنید. اجازه ندهید سایه‌های گذشته، دریچه رو به آینده تان را تاریک کند. اینکه امروز را به شکایت کردن درمورد دیروز بگذرانید، آینده تان را روشن‌تر نمی‌کند. به جای آن دست به کار شوید. بگذارید درس‌هایی که گرفته اید زندگی تان را بهبود بخشند. تغییر ایجاد کنید و هیچوقت به عقب نگاه نکنید و صرف نظر از اتفاق‌هایی که در این راه طولانی می‌افتد، یادتان باشد که شادی و خوشبختی واقعی فقط زمانی می‌آید که دست از شکایت کردن به‌خاطر مشکلاتتان بردارید.

هر مشکل کوچک، قدمی رو به جلو است. صبر کردن در زندگی به معنی منتظر ماندن نیست؛ صبر کردن توانایی داشتن نگرشی خوب در زمان تلاش برای رسیدن به رویاهایتان است. پس اگر می‌خواهید امتحان کنید، وقت گذاشته و تا آخر راه را بروید. در غیراین صورت، هیچ‌دلیلی برای شروع کردن نیست. این می‌تواند به معنی از دست دادن راحتی و ثبات‌تان برای مدتی کوتاه باشد. بقیه چیزها آزمایش کردن قطعیت شماست، اینکه چقدر آن هدف را می‌خواهید و اگر آن را بخواهید، با وجود همه شکست ها و مسائل دیگر انجامش می‌دهید. و هر قدمی که رو به آن برمی دارید از هر چه که فکرش را هم بکنید حالتان را بهتر می‌کند. می‌فهمید که مشکلات اتفاقاتی نیست که سر راه برایتان می‌افتد، چالش اصلی خود آن راه است و ارزشش را دارد. پس اگر می‌خواهید امتحانش کنید، راه را تا آخر بروید. هیچ‌حسی در دنیا بهتر از این نیست.

منفی‌بودن دیگران مشکل شما نیست. وقتی چیزهای منفی دور و برتان را می‌گیرد، مثبت باشید. وقتی دیگران می‌خواهند باعث ناراحتی تان شوند، لبخند بزنید. این بهترین و ساده‌ترین راه برای حفظ انگیزه و تمرکزتان است. وقتی دیگران با شما بدرفتاری می‌کنند، خودتان باشید. هیچوقت اجازه ندهید تلخی یک نفر شخصیت‌تان را تغییر دهد. هیچ‌چیز را به خودتان نگیرید، حتی اگر دقیقا منظور خودتان باشد. خیلی کم پیش می‌آید که آدم‌ها به‌خاطر شما کاری را انجام داده باشند. آنها کارهایشان را به‌خاطر خودشان انجام می‌دهند.مهمتر از همه اینها، هیچوقت به‌خاطر اینکه کسی گفته به اندازه کافی خوب نیستید، خودتان را تغییر ندهید. زمانی تغییر کنید که می‌دانید آدم بهتری خواهید شد و آینده درخشان تری خواهید داشت. هر کاری که بکنید، چه درست و چه غلط، دیگران پشت سرتان حرف خواهند زد. پس قبل از اینکه نگران چیزی باشید که دیگران در موردتان می‌گویند، نگران کارهایی باشید که می‌کنید.

بهترین کاری که می‌توانید بکنید این است که به راهتان ادامه دهید.از دوباره بلند شدن از زمین نترسید، بهترین درس‌های زندگی را معمولا در سخت‌ترین شرایط و از بدترین اشتباهاتتان یاد می‌گیرید. زمان‌هایی هست که به‌نظر می‌رسد همه چیز بد پیش می‌رود و احساس خواهید کرد که این شرایط سخت همیشه می‌ماند. اما اینطور نخواهد بود. وقتی احساس کردید که کم کم ناامید و دلسرد می‌شوید، یادتان باشد که همیشه برای درست شدن مسایل، اول همه چیز باید خراب شود. گاهی برای اینکه به بهترین وضعیت خودتان برسید، باید بدترین وضعیت تان را پشت سر بگذارید.بله، زندگی سخت است اما شما از آن سخت ترید. قدرت هر روز خندیدن را در خودتان ایجاد کنید. برای چیزهایی که قادر به تغییر آن نیستید، استرس نداشته باشید. ساده زندگی کنید. سخاوتمندانه دوست داشته باشید. صادقانه حرف بزنید. با دقت کار کنید و حتی اگر زمین خوردید، دوباره از جایتان بلند شوید. به رشد کردن ادامه دهید.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.