انتخاب تاریخ:   /  /   
ویژه‌نامه سرداران دیار کرمان برلیان نت تعرفه
اخلاق
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
برنامه‌ریزی برای رسیدن به هدف
فرصت‌ها را دریابید
کودکی با تجربه تربیت کنید
اهمیت برنامه‌ریزی در زندگی
لحظه‌های موفق در تربیت فرزند
روش‌های مدیریت بین کار و زندگی
توانایی کنار آمدن با مشکلات
رفتارهایی که اعتماد‌به‌نفس کودک را خدشه‌دار می‌کند
عصبانیت را شكست دهیم
با برنامه‌ریزی زندگی كنیم
این رفتارها را هرگز انجام ندهید
مقابله با حسادت به موفقیت‌ دیگران
آرامش درون شماست
چچرا در برنامه‌ریزی‌ها شكست می‌خوریم؟
موانع رسیدن به موفقیت
چطور به همه کارهایمان برسیم؟
چگونه به اهداف خود برسیم
بهبود کیفیت در زندگی
با افراد عصبانی چگونه رفتار کنیم
نکاتی که خوشبختی را از بین می‌برد
توانایی کنار آمدن با مشکلات
انسان‌های شاد چه خصوصیاتی دارند؟
مسئولیت‌هایی بر دوش کودکان
چرا کودکان اعتمادبه‌نفس ندارند؟
چطور در خودمان اعتماد به نفس ایجاد کنیم؟
نکاتی برای زندگی بهتر
پیشرفت و رسیدن به هدف
مهارت‌هایی برای استفاده بهتر از زمان
این کارها را کنار بگذارید
چند پیشنهاد ساده برای اوقات فراغت فرزندان
رابطه اعتماد به نفس و موفقیت
روش‌های موثر برای کنترل عصبانیت
چگونه به هدفمان برسیم
راه‌هایی برای غلبه بر شکست
چطور کارهای همزمان‌ را مدیریت کنیم؟
نکاتی درباه تردید در تصمیم گیری
چگونه شادتر باشیم
نگاه مثبت داشته باشید
چگونه استرس را مدیریت کنیم؟
طرز فکرمان را بهتر کنیم
چرا باید خودتان را تشویق نمایید؟
راه‌های رسیدن به موفقیت
پیگیری و پیشبرد اهداف
مشکلی به نام کمبود وقت
فراموش کردن رویداد‌های ناگوار
خوشبختی چگونه به دست می آید؟
مفهوم شادی در زندگی
چه چیزی‌هایی مانع موفقیت‌مان می‌شوند؟
کودکی شاد تربیت کنیم
بیشتر
کد خبر: 109657 | تاریخ : ۱۳۹۸/۲/۲۳ - 12:56
طرز فکرمان را بهتر کنیم

طرز فکرمان را بهتر کنیم

آرمان- باورهای غلطی چون قبول اینکه ما به اندازه‌ کافی خوب نیستیم، به جایی که باید می‌رسیدیم نرسیده‌ایم، و یا عدم درک قصد و نیت دیگران یا واکنش‌شان نسبت به خودمان باعث شده که از واقعیت‌های جاری زندگی دور بمانیم و شاد بودن برای بیشتر ما، صرفا یک ظاهر باشد. لازم است نگرش و طرز فکرمان را بهتر کنیم و به درک بهتری از اتفاقات اطراف‌مان برسیم تا دید منفی که نسبت به خود داریم، محدود شود.

شاید تلخ و ناگوار به نظر برسد اما واقعیت دارد. اگر همیشه فکرمان درگیر برداشت دیگران در مورد خودمان باشد، باعث می‌شود نظرات و توقعات دیگران برای‌مان تعیین کننده بشود، اما واقعیت این است که هر کسی دغدغه‌ها و مسائل خودش را دارد. بهتر است یادتان باشد برخلاف آنچه که بیشتر ما تصور می‌کنیم، این ذهن‌ خود ماست که طبق تجربیات یا دریافت‌های نادرست گذشته و تفسیرهای اشتباه، نتیجه گیری می‌کند. خودتان باشید، بدون اینکه نگران نظر دیگران باشید.

بسیار ساده‌لوحانه است که فکر کنیم ما همان کسی هستیم که ده سال پیش بودیم و همان طرز فکر و احساسات را در ده سال بعد هم خواهیم داشت. گذشته، حال و آینده‌ ما کاملا با هم متفاوت است زیرا نگرش ما طبق شرایط زندگی و تجربیات، تغییر می‌کند. به همین دلیل ما باید همیشه هنگام تصمیم‌گیری‌ها، زمان حال‌مان را ارزیابی کنیم. ما هرگز نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم در آینده چطور قرار است فکر کنیم و احساس کنیم و هر چیزی که در گذشته روی داده است، مربوط به گذشته است.

با استرس‌هایی که امروزه رسانه‌های اجتماعی بر ما وارد می‌کنند، به سادگی در دام مقایسه‌ نابجای خود با دیگران گرفتار می‌شویم و زندگی خودمان را با زندگی به ظاهر «کامل» و «همه‌چیزتمام» دیگران مقایسه می‌کنیم. در زندگی واقعی همه‌ افراد معمولا سعی می‌کنند بهترین جنبه‌های زندگی خود را در معرض نمایش بگذارند تا توسط دیگران نقد نشده یا طرد نشوند.واقعیت این است که همه‌ ما آسیب‌پذیر هستیم و همه‌ ما دوست داریم توسط دیگران تایید و پذیرفته شویم. این اشتباه و اتلاف وقت بسیار بسیار بزرگی است که فکر کنیم دیگران به هر حال از ما بهتر هستند و زندگی‌شان کاملا ایده‌آل است. مقایسه و احساس پایین‌تر بودن از دیگران، بی‌فایده و نادرست است زیرا حتی موفق‌ترین و قوی‌ترین انسان‌ها نیز نگرانی‌ها و دغدغه‌های خودشان را دارند و خیلی چیزهای درونی دیگر که ما از آنها بی خبریم.

حتما برای‌تان پیش آمده که دوست‌تان درگیر مشکلی باشد و شما دوستانه و دلسوزانه نصیحتش کنید و تمام تلاش‌تان را برای کمک به او انجام دهید، اما به نظرتان رسیده باشد که انگار او گوش شنوایی ندارد! شما احساس فرسودگی و ناتوانی خواهید کرد چون واقعا قصد دارید به او کمک کنید. موضوع این است که هیچکس هرگز به پند و اندرز دیگران گوش نمی‌دهد مگر اینکه آن پند و توصیه، در زمان درست و در شرایط مناسب ارائه شود. البته شاید هم بعدا متوجه شوید او مشکلش را به شیوه‌ شما حل کرده است، اما احتمالا خودش به آن نتیجه رسیده است. پس احساس ناامیدی و دلسردی نکنید، شما کارتان را درست انجام داده‌اید!

واکنشی که شما نسبت به ی